Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"- koncert

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 6 =
Link
5 + 6 =
Wielkimi krokami zbliża się do naszego miasta nie lada widowisko muzyczne. A to wszystko za sprawą Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który już   w poniedziałek (15.08) zaprezentuje swój program „A to Polska właśnie". Początek o godz. 16.00 w amfiteatrze miejskim. Wstęp wolny.
"A TO POLSKA WŁAŚNIE" to widowisko muzyczne ukazujące piękno kultury narodowej na tle bogactwa spuścizny regionalnej. Całokształt koncertu stanowią ludowe pieśni i tańce charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski, wzbogacone choreografiami tańców narodowych. Dynamika przedstawienia   i barwne kostiumy sceniczne tworzą widowisko, które przenosi widza w świat malowniczej kultury ludowej.

Występ składa się z muzyki, pieśni oraz tańców ludowych i narodowych, z udziałem: solistów, chóru, baletu        i orkiestry. Przeważającą część programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej.
W programie znajdują się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne do takich tańców jak: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem”, „Krakowiak”, „Polonez z Mazurem” i „Tańce górali podhalańskich”. Autorem twórczych opracowań wymienionych tańców, które wciąż zaskakują kunsztem choreograficznym, jest Elwira Kamińska.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to instytucja kultury o szerokiej działalności artystycznej, kultywująca tradycje narodowego dziedzictwa oraz promująca polską twórczość ludową i narodową. W swojej bogatej ofercie koncertowej posiada programy galowe – będące kwintesencją działalności artystycznej Zespołu, wokalno-instrumentalne – muzyki klasycznej i religijnej, edukacyjne, a także niepowtarzalne widowiska – będące wynikiem poszukiwań nowych form wyrazu artystycznego.

Koncert "A to Polska właśnie" odbędzie się 15 sierpnia (poniedziałek) o godz. 16.00 w amfiteatrze miejskim. Wstęp wolny.
 
← powrót