Dzisiaj: Środa 03 czerwca 2020

Zielony Plac Niepodległości

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
zdjęcie
Dobiegają końca prace na placu Niepodległości. Po zakończeniu robót brukarskich wykonawca przystąpił do zagospodarowania zieleni na skwerze. Układana jest trawa z rolki, pojawiły się nowe nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów oraz samoobsługowa, zautomatyzowana toaleta.
Inwestycja wykonywana jest na całym placu Niepodległości, od pl. Kościuszki do ul. Krakowskie Przedmieście. Prace rozpoczęły się od wykonania instalacji podziemnych oraz robót rozbiórkowych. Ze skweru zniknęły zniszczone nawierzchnie alejek, zabawki z placu zabaw oraz szalet miejski.
Przez kilkanaście tygodni prace koncentrowały się na wybudowaniu nowych ciągów komunikacyjnych. Wykonano korytowanie nowych alejek, ułożono krawężniki, a w ostatnim czasie zakończono układanie nowej kostki.

W najbliższych dniach na skwerze pojawią się kolejne elementy. Zamontowany zostanie nowoczesny plac zabaw, ładowarka ze stacją Wi-Fi oraz urządzenie „Smart” – słup ogłoszeniowy. Zainstalowana zostanie samoobsługowa, zautomatyzowana toaleta oraz stacja naprawcza dla rowerów.
 - Cały plac zostanie oświetlony. Pojawi się iluminacja, która wyeksponuje zabytkowe mury miejskie znajdujące się przy I LO i zakonie jezuitów – dodają magistraccy urzędnicy.

Po zakończeniu prac, które planowane jest na koniec września, miejscy inspektorzy sprawdzą poprawność wykonanych robót. Jeżeli nie zostaną stwierdzone uchybienia, teren zostanie oddany do użytku.

Koszt robót to blisko 2,8 mln zł. Jednak miasto z budżetu wyda mniej pieniędzy, ponieważ inwestycja jest częścią projektu „Młode Stare Miasto”, na realizację którego pozyskaliśmy dofinansowanie ze środków unijnych.
 
 
← powrót