Dzisiaj: Wtorek 13 kwietnia 2021

Zmarła Jolanta Horodecka-Wieczorek

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 4 =
Link
4 + 4 =
JHW
Wczoraj (5.04) wieczorem w wieku 74 lat zmarła Jolanta Horodecka-Wieczorek, piotrkowska pisarka i działaczka społeczna.
Jolanta Horodecka-Wieczorek urodziła się i mieszkała w Piotrkowie Trybunalskim. Z wykształcenia ekonomista. Była autorką literatury fantastycznej (powieści, opowiadania) oraz ponad 160 bajek i baśni w wierszu i w prozie, z czego na rynku krajowym i zagranicznym ukazało się 55 tytułów nakładem 865 tysięcy egzemplarzy.
Większość utworów dla dzieci opatrzona jest emblematem „Bez przemocy” i posiadają głęboko humanistyczne przesłania wyrażane morałami. Wiele bajek jest inscenizowanych w szkołach i przedszkolach, a wychowawcy używają ich jako materiału dydaktycznego do nauczania j. polskiego nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju.
Pod koniec 2020 roku z racji swej twórczości literackiej oraz aktywnej współpracy z Polonią Świata Jolanta Horodecka-Wieczorek znalazła się w światowej Encyklopedii Dziedzictwa Polonii Świata - Ambasadorowie Polonii.

Autorka pomagała dzieciom biednym, chorym i pokrzywdzonym przez los. Działała też na rzecz bezdomnych zwierząt i często na spotkaniach autorskich przekazywała dzieciom wiedzę, jak pomagać sobie wzajemnie oraz jak szanować przyrodę i jak pomagać bezdomnym zwierzętom.
← powrót