Dzisiaj: Czwartek 11 sierpnia 2022

​Znamy harmonogram Budżetu Obywatelskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 6 =
Link
9 + 6 =
DSC_2482
W środę, 29 czerwca odbyła się ostatnia - przed dwumiesięczną przerwą wakacyjną - Sesja Rady Miasta. Radni zdecydowali m.in. o ustaleniu harmonogramu konsultacji Budżetu Obywatelskiego.
53. Sesja Rady Miasta rozpoczęła się od przegłosowania zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz tegorocznym budżecie miasta. Radni przyjęli także uchwały ws. nabycia i sprzedaży nieruchomości z zasobów gminnych. Przyjęto również uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Słowackiego, Młynarskiej, Belzackiej oraz ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych placówek wychowania przedszkolnego, szkół i placówek prowadzonych przez osoby prawne inne niż miasto Piotrków oraz osoby fizyczne.

Piotrkowscy radni podczas dzisiejszych obrad ustalili harmonogram konsultacji dotyczących Budżetu Obywatelskiego.
Zgłaszanie projektów będzie realizowane od 24.04.2023 do 15.05.2023 r. Weryfikacja złożonych pomysłów potrwa do 31 sierpnia 2023 r., natomiast głosowanie zaplanowano od 11 do 25 września. Ogłoszenie wyników i ustalenie zwycięskich propozycji nastąpi do 6 października 2023 r.
- Aktualnie na realizację czeka jeszcze 15 projektów, które zostały wybrane w poprzednich edycjach. Uruchamianie kolejnej edycji konsultacji wpłynęłoby na wydłużenie oczekiwania na realizację zwycięskich pomysłów – informuje Katarzyna Szokalska kierownik Biura Planowania Rozwoju Miasta i zaznacza, że wejście w życie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego Państwa umożliwia nam zawieszenie konsultacji ws. budżetu obywatelskiego z jednoczesnym przeznaczeniem pieniędzy na pomoc obywatelom Ukrainy.
- Dlatego dziś zaproponowaliśmy radnym takie rozwiązanie, ponieważ konflikt u naszych wschodnich sąsiadów nadal trwa i nie możemy wykluczyć, iż te pieniądze będą potrzebne na pomoc.
← powrót