Dzisiaj: Piątek 01 lipca 2022

Znamy laureata 47. Wieży Trybunalskiej

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 4 =
Link
4 + 4 =
DSC_4528
Magdalena Markiewicz z Akademia Tańca Sportowego „Jaskółki” została laureatką 47. Złotej Wieży Trybunalskiej.
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego i Dyrektor Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim poinformowali, że Kapituła 47 Złotej Wieży Trybunalskiej przyznała to honorowe wyróżnienie Magdalenie Markiewicz - Akademia Tańca Sportowego „Jaskółki”.

Magdalena Markiewicz jako choreograf i trenerka tańcaod początku lat 80. XX wieku aktywnie działa w Klubie Kultury "Jaskółczyn" funkcjonującego przy Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Od 1991 roku była jego kierowniczką. Aktualnie prowadzi Akademię Tańca Sportowego "Jaskółki".
Od wielu lat pani Magdalena aktywnie pracuje z dziećmi i młodzieżą i działa na arenie kulturalnej naszego miasta oraz kraju. Jest jedną z inicjatorek Piotrkowskiej Panoramy Tanecznej "O Złotego Piotrka", czyli jednego z najbardziej prestiżowych festiwali w naszym kraju, który w tym roku świętował swój jubileusz dziecięciolecia.

Za swoje dotychczasowe osiągnięcia została wyróżniona:
1998 r. Nagrodą Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego za upowszechnianie kultury .
2006 r. Honorowym Srebrnym Medalem Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
2007 r. Nagrodą Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego za upowszechnianie Kultury Tanecznej i promowanie miasta na arenie ogólnopolskiej.
2009 r. Złotą Odznaką Ministra Kultury i Sztuki –Zasłużony dla Kultury Rzeczypospolitej Polskiej.

Złota Wieża Trybunalska to coroczna honorowa nagroda dla jednego mieszkańca Piotrkowa przyznawana - od 1971 roku - za szeroko pojęty dorobek w zakresie twórczości, upowszechniania kultury, działalności społecznej, edukacyjnej i promowania miasta.
O tym, komu przypadnie kolejna statuetka decyduje Kapituła Złotej Wieży Trybunalskiej, którą tworzy Zarząd TPPT, przy udziale przedstawiciela piotrkowskiego Muzeum i dotychczasowych laureatów.
← powrót