Dzisiaj: Poniedziałek 10 maja 2021

"Zrzutka" na zabytkowe nagrobki

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 7 =
Link
1 + 7 =
kwesta
„Ocalić od zapomnienia” - pod takim hasłem będzie prowadzona kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na piotrkowskich nekropoliach. Ze względu na pandemię zbiórka prowadzona będzie na portalu zrzutka.pl
Tegoroczna kwesta rozpocznie się w czwartek (29 października), a zakończy się w środę (4 listopada) i potrwa rekordowe siedem dni. Jednak odbędzie się ona tylko w wersji on-line.
- W dobie pandemii, kiedy wszystko zaczyna odbywać się zdalnie my również postanowiliśmy wpisać się w ten trend i będziemy kwestować w internecie. Dlatego organizujemy wirtualną kwestę pod hasłem „Ocalić od zapomnienia – XXXIII Kwesta na ratowanie piotrkowskich zabytkowych nagrobków" – mówi Waldemar Domarańczyk, prezes TPPT i przybliża zasady.
- Będziemy obecni na portalu www.zrzutka.pl oraz Facebooku. Ponadto datki będzie można przekazać tradycyjnym przelewem na konto Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, które znajdziecie na naszej stronie internetowej www.tppt.pl.

W tym roku oprócz zbiórki na odnawianie zabytkowych nagrobków, Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego chce „ocalić od zapomnienia” nie tylko piotrkowski Stary Cmentarz, ale także mieszkańców naszego miasta, których nie ma już między nami.
– W ramach akcji #OcalicOdZapomnienia zapraszamy piotrkowian oraz wszystkie osoby, organizacje i instytucje związane z naszym miastem, aby dzielić się za pośrednictwem internetu wspomnieniami o tych, których nie ma wśród nas. Może to być ktoś zasłużony dla danego środowiska, ale także szerzej nieznany, a jednak warty przypomnienia - dodaje Waldemar Domarańczyk.

Bezpośredni link do zrzutki TUTAJ.
← powrót