Dzisiaj: Piątek 01 lipca 2022

Aktualności

profilaktyka-1646403947
Aktualna sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej daje możliwość uaktywnienia się różnego rodzaju grupom przestępczym dążącym do osiągnięcia szybkiego zysku poprzez wykorzystanie dramatycznego położenia osób uciekających przed agresją militarną i katastrofą humanitarną.
274619391333433545465258855493-1646389654
Zważywszy na obecną sytuację na wschodzie oraz ogromny przyrost uchodźców szukających schronienia przed wojną w naszym kraju prezydent Krzysztof Chojniak wraz z Pełnomocnikiem Rektora ds. Filii UJK, Jackiem Bonarkiem inicjują cykl prelekcji oraz wykładów otwartych dotyczących historii, tradycji i kultury ukraińskiej.
1920x810
Przedstawiamy ważne dane kontaktowe dla uchodźców pod którymi zarówno osoby szukające schronienia w naszym mieście, jak i mieszkańcy naszego miasta mogą otrzymać kompleksowe informacje dotyczące pobytu uchodźców w kraju oraz ich zakwaterowania.
 
1920x810
Przedstawiamy ważne dane kontaktowe dla uchodźców pod którymi zarówno osoby szukające schronienia w naszym mieście, jak i mieszkańcy naszego miasta mogą otrzymać kompleksowe informacje dotyczące pobytu uchodźców w kraju oraz ich zakwaterowania.
 
adres
Wojewoda Łódzki zobowiązał samorządy do raportowania liczby uchodźców zamieszkałych na terenie danego samorządu. Dlatego zwracamy się z apelem do piotrkowian, którzy indywidualnie kwaterują uchodźców o podawanie takich informacji do Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta tel. 44 732 36 61.
1
Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka, z dniem 2 marca ruszył Miejski Punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy, który jest zlokalizowany w Centrum Informacji Turystycznej (ul. Zamurowa 11) i czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 9-17. Poszukujemy wolontariuszy języka ukraińskiego chętnych do pomocy w tłumaczeniu.
sadan
Dziś (2.03) odbyła się wideokonferencja z wicewojewodą łódzkim, której tematem było udzielanie pomocy uchodźcom
info-1645801115
W związku z agresją wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak, na najbliższej sesji Rady Miasta, przedstawi radnym projekt uchwały dotyczący zerwania współpracy partnerskiej z dwoma miastami: rosyjską Kostromą oraz białoruskim Mołodeczno.
paczki
Władze miasta Równe na Ukrainie zwróciły się do swoich miast partnerskich z prośbą o zbiórkę darów, które są aktualnie najbardziej potrzebne. Osoby, które będą chciały przekazać produkty z listy proszone są o przyniesienie ich do jednego z pięciu punktów zbiórki darów i opisanie ich "Dla Równego".
mpunkt
Urząd Miasta uruchamia Miejski Punkt Informacyjny dla uchodźców, w którym zarówno osoby szukające schronienia w naszym mieście, jak i mieszkańcy naszego miasta będą mogli otrzymać kompleksowe informacje dotyczące pobytu uchodźców w kraju oraz ich zakwaterowania w naszym mieście.