Dzisiaj: Piątek 01 lipca 2022

Miasto przygotowało miejsca dla uchodźców

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 5 =
Link
4 + 5 =
u7
Miasto ma gotywych ponad 80 miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Pierwsze miejskie miejsca noclegowe znajdują się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 3. Trwa przygotowywanie kolejnych miejsc.
Dostosowując się do poleceń wojewody łódzkiego miasto przygotowuje bazę noclegową dla uchodźców z Ukrainy. Do tej pory większość Ukraińców, którzy trafili do Piotrkowa z terenów objętych wojną,przyjęły pod swój dach osoby prywatne (674 osób - stan na 17.03). Wojewoda, który koordynuje - w imieniu rządu - działaniami pomocowymi dla uchodźców na terenie województwa, skierował 387 osób uciekających przed wojną (stan na 17.03) do Centrum Pomocy Humanitarnej przy ul. Dmowskiego prowadzonego przez firmę PTAK.
Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku są to działania niezależne od miasta.

Piotrków Trybunalski przygotowuje miejską bazę noclegową dla uchodźców, która jest odpowiedzią na polecenie wojewody łódzkiego.
- Przygotowaliśmy ponad 80 miejsc dla uchodźców z Ukrainy w popularnej "Budowlance", czyli Zespole Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 3. To część miejsc przygotowywanych przez miasto Piotrków Trybunalski #PiotrkowWspieraUkrainę – napisał na swoim profilu FB Krzysztof Chojniak, po środowej wizji lokalnej pierwszego, samorządowego punktu przygotowanego dla uchodźców.
- Uchodźcy będą mieli tutaj bardzo dobre warunki. Oprócz pokoi, czy większych pomieszczeń z łóżkami, jest dostęp do węzłów sanitarnych i stołówki – mówi prezydent i zaznacza, że są to miejsca przygotowane przez miasto.

- Trzeba wyraźnie rozróżnić kwestie związane są z miejscami udostępnianymi dla uchodźców. Przygotowują je osoby prywatne, firmy, jak na przykład firma „Ptak” w byłym markecie BricoMarche oraz samorząd. Każda ta sprawa jest indywidualna i koordynowana przez wojewodę. Miasto odpowiada wyłącznie za miejsca przygotowane przez samorząd - podsumowuje Krzysztof Chojniak.
← powrót