Dzisiaj: Wtorek 07 lutego 2023

Poprawa bezpieczeństwa pieszych poprzez instalację progów zwalniających przed przejściem dla pieszych, na ulicy Piłsudskiego, w okolicy wiaduktu kolejowego.

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 2 =
Link
3 + 2 =
Poprawa bezpieczeństwa pieszych poprzez instalację progów zwalniających przed przejściem dla pieszych, na ulicy Piłsudskiego, w okolicy wiaduktu kolejowego.
 
Opis projektu: W  związku z ogromnym ruchem pojazdów  na ul. Piłsudskiego – droga przelotowa przez miasto, fragment DK 12 – a przede wszystkim ze zbyt szybką ich jazdą, Rada Osiedla wnosi o instalacje progów zwalniających przed przejściami dla pieszych w okolicach wiaduktu kolejowego. Nie chodzi o tradycyjne progi wyspowe, lecz o mniejsze – takie jakie kilka lat temu zainstalowano na rondzie Sulejowskim, przy zjeździe w ulicę Śląską. W tym miejscu doszło już do kilku wypadków i potrąceń.
Lokalizacja: Przejścia dla pieszych na ul. Piłsudskiego w sąsiedztwie wiaduktu kolejowego.
Uzasadnienie:  W  związku z ogromnym ruchem pojazdów  na ul. Piłsudskiego – droga przelotowa przez miasto, fragment DK 12 – a przede wszystkim ze zbyt szybką ich jazdą, Rada Osiedla wnosi o instalacje progów zwalniających przed przejściami dla pieszych w okolicach wiaduktu kolejowego. Nie chodzi o tradycyjne progi wyspowe, lecz o mniejsze – takie jakie kilka lat temu zainstalowano na rondzie Sulejowskim, przy zjeździe w ulicę Śląską. W tym miejscu doszło już do kilku wypadków i potrąceń.  Według statystyk KMP, w latach 2011- 2012 na Piłsudskiego doszło do 52 kolizji, w 4 wypadkach jedna osoba poniosła śmierć, a 3 osoby zostały ranne. Statystyki mówią same za siebie – ulica Piłsudskiego jest niebezpieczna, a progi zwalniające powinny poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu czyli pieszych.
Beneficjenci:  Wszyscy mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego – niechronieni uczestnicy ruchu drogowego (piesi)
Szacunkowy koszt projektu:  około 25 tys. zł.   Wiem że zgodnie z zasadami pilotażowego projektu „Budżet Obywatelski 2015 w Piotrkowie Trybunalskim” koszt projektu nie może przekraczać kwoty brutto 300.000 zł.
 
← powrót