25 % spisanych piotrkowian

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 2 =
Link
6 + 2 =
plakat-1615969689-1617260461.j-1622797402
Już blisko 19 tysięcy piotrkowian spisało się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Tych, którzy jeszcze tego nie zrobili zachęcamy do samospisu poprzez stronę internetową spis.gov.pl.
arodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 1 kwietnia. W pierwszym etapie mieszkańcy naszego kraju mogli spisywać się wyłącznie przez internet. Teraz do samospisu dołączyli rachmistrzowie, którzy – w formie wywiadów telefonicznych – spisują tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.
W naszym mieście spisało się do tej pory blisko 19 tys. osób, co stanowi ponad 25 procent wszystkim mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego.

Przypominamy, że udział w NSP jest obowiązkiem. W badaniu musi wziąć udział każdy, kto stale lub czasowo zamieszkuje na terytorium RP oraz obywatele Polski przebywający za granicą (bez względu na okres przebywania), którzy nie wymeldowali się z pobytu stałego w Polsce w związku  z wyjazdem na stałe za granicę.
Zachęcamy wszystkich do udziału w spisie poprzez stronę internetową spis.gov.pl.

Do każdego, kto nie spisze się indywidualnie zadzwoni rachmistrz. Rachmistrze będą dzwonić z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Jeśli nie jesteśmy pewni czy dzwoni do nas rachmistrz zawsze możemy zweryfikować jego tożsamość dzwoniąc na drugi z podanych numerów.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do końca września.

– Zachęcamy do samopisu, bo jest to prosta i wygodna forma – mówią urzędnicy. – Szczególnie, że jedna osoba może spisać wszystkich członków rodziny mieszkających pod jednym dachem. To duże ułatwienie - zaznaczają urzędnicy i dodają, że jeśli ktoś nie będzie mógł spisać się przez internet np. z powodu stanu zdrowia, braku dostępu do internetu lub nie będzie umiał skorzystać z komputera może umówić się na spis w Urzędzie Miasta. Aby tego dokonać należy wcześniej umówić wizytę pod nr tel. 44 732-77-01.
← powrót