Liczymy się dla Polski!

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 8 =
Link
3 + 8 =
aada
W Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – niezwykle ważne badanie statystyczne dla całego kraju. Zachęcamy do wzięcia udziału poprzez samospis na stronie internetowej spis.gov.pl.
Narodowy Spis Ludności i Mieszkań to najważniejsze badanie demograficzne, które w Polsce wykonuje się raz na 10 lat. Informacje zebrane przez Główny Urząd Statystyczny poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach.

Spis rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do końca września.
Najłatwiejszą i najszybszą formą spisu jest samospis poprzez stronę internetową spis.gov.pl.
Jeśli ktoś nie ma możliwości spisania się przez internet może tego dokonać telefonicznie. Wystarczy zadzwonić na infolinię – 22 279 99 99. Infolinia działa codziennie w godz. 8:00–20:00.

Swoją pracę rozpoczęli już także rachmistrzowie, którzy – w formie wywiadów telefonicznych – spisują tych, którzy jeszcze tego nie zrobili. Rachmistrze będą dzwonić z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Jeśli nie jesteśmy pewni czy dzwoni do nas rachmistrz spisowy zawsze możemy zweryfikować jego tożsamość dzwoniąc na drugi z podanych numerów.
 
– Zachęcamy do samopisu internetowego, bo jest to prosta i wygodna forma – mówią urzędnicy. – Szczególnie, że jedna osoba może spisać wszystkich członków rodziny mieszkających pod jednym dachem. To duże ułatwienie - zaznaczają urzędnicy i dodają, że jeśli ktoś nie będzie mógł spisać się przez internet np. z powodu stanu zdrowia, braku dostępu do internetu lub nie będzie potrafił tego zrobić może to uczynić w Urzędzie Miasta. Aby tego dokonać należy wcześniej umówić wizytę pod numerem bezpłatnej infolinii 800-241-251 lub nr tel. 44 732-77-01.
 
Przypominamy, że udział w NSP jest obowiązkiem. W badaniu musi wziąć udział każdy, kto stale lub czasowo zamieszkuje na terytorium RP oraz obywatele Polski przebywający za granicą (bez względu na okres przebywania), którzy nie wymeldowali się z pobytu stałego w Polsce w związku  z wyjazdem na stałe za granicę.
← powrót