NSP2021: Rachmistrze chwycili za telefony

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 5 =
Link
9 + 5 =
asdsw
Od kilku dni Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 wkroczył w kolejną fazę. Rachmistrze spisowi rozpoczęli spisywanie mieszkańców. Osoby, które do tej pory nie dokonały samospisu mogą spodziewać się telefonu w tej sprawie.
Od 1 kwietnia trwa w naszym kraju Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dotychczas każdy mógł wypełnić swój obywatelski obowiązek wyłącznie za pomocą samospisu internetowego na stronie spis.gov.pl.
Od dziś prace rozpoczynają rachmistrze spisowi, którzy - do odwołania - będą przeprowadzali wywiady telefoniczne. Wizyty w terenie wstrzymane są do czasu zmiejszenia dziennej liczby zakażeń koronawirusem. 

Rachmistrze będą dzwonić z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Jeśli nie jesteśmy pewni czy dzwoni do nas rachmistrz zawsze możemy zweryfikować jego tożsamość dzwoniąc pod powyższe numery.

Warto zaznaczyć, że przez cały okres trwania NSP 2021, czyli do końca września, każdy moze samospisać się przez internet. ​Formularz spisowy dostępny jest na stronie spis.gov.pl.
– Zachęcamy do samopisu, bo jest to prosta i wygodna forma – mówią urzędnicy. – Szczególnie, że jedna osoba może spisać wszystkich członków rodziny mieszkających pod jednym dachem. To duże ułatwienie - zaznaczają urzędnicy i dodają, że jeśli ktoś nie będzie mógł spisać się przez internet np. z powodu stanu zdrowia, braku dostępu do internetu lub nie będzie umiał skorzystać z komputera może umówić się na spis w Urzędzie Miasta. Aby tego dokonać należy wcześniej umówić wizytę pod nr tel. 44732-77-01.
← powrót

Ostatnie aktualności