Poznaliśmy pytania w NSP2021

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 3 =
Link
3 + 3 =
nspdemo1-1616486868 (1)
1 kwietnia zacznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Główny Urząd Statystyczny na portalu spis.gov.pl udostępnił demonstracyjną wersję formularza służącego do samodzielnego spisania się oraz listę pytań, które zadane zostaną w spisie. Ma to ułatwić późniejsze dokonanie prawdziwego spisu.
Według obecnych założeń NSP2021 ma potrwać do 30 czerwca jednak niewykluczone, że termin ten zostanie wydłużony do 30 września. Wszystko przez pandemię oraz to, że z jej powodów spis będzie po raz pierwszy przeprowadzany głównie w formie samospisu - przez internet.

Dokonanie spisu jest obowiązkiem wszystkich osób przebywających w Polsce. Zanim rozpocznie się spis, można już zapoznać się zarówno z pytaniami, jakie zostaną zadane podczas badania, jak i przetestować formularz.

Podczas spisu będzie można wypełnić obowiązek wybierając jedno z dostępnych rozwiązań. Z powodu pandemii zalecanym jest dokonanie samospisu. W przypadku braku możliwości zrealizowania spisu przez internet, należy to zrobić przez telefon (nr tel. 22 279 99 99).
Ewentualnie umówić się na samospis na specjalnie do tego przygotowanych stanowiskach w Urzędzie Miasta (przy Pasażu K.Rudowskiego i ul. Szkolnej) pod numerem telefonu 44 732-77-01. W ostateczności, od 16 kwietnia, spisu dokonywać będa rachmistrze spisowi (w sposób bezpośredni lub telefoniczny).
 
← powrót

Ostatnie aktualności