Rachmistrze ruszają w teren

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 2 =
Link
9 + 2 =
aada
Od 23 czerwca rachmistrze mogą rozpocząć wywiady bezpośrednio u mieszkańców. Wizyty w domach będą odbywać się zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi.
Od 1 kwietnia trwa w naszym kraju Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Najwygodniejszą formą udziału w nim jest samospis za pomocą strony internetowej www.spis.gov.pl.
Ci, którzy nie spiszą się indywidualnie zostaną spisani przez rachmistrzów, którzy już od połowy maja dzwonią do mieszkańców i za pomocą wywiadów telefonicznych spisują kolejne osoby.
Od 23 czerwca możliwe są także wywiady bezpośrednie, a to oznacza, że rachmistrz może zapukać do naszych i drzwi i poprosić o udział w spisie.

Przypominamy, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest obowiązkiem. W przypadku odmowy spisania się nakładana jest kara grzywny, która może wynieść nawet 5 tys. złotych. 
W badaniu musi wziąć udział każdy, kto stale lub czasowo zamieszkuje na terytorium RP oraz obywatele Polski przebywający za granicą (bez względu na okres przebywania), którzy nie wymeldowali się z pobytu stałego w Polsce w związku  z wyjazdem na stałe za granicę.

Zachęcamy wszystkich do samospisu. Jeśli ktoś nie ma dostępu do komputera i interenetu samospisu może dokonać za pośrednictwem Jeśli ktoś nie ma możliwości spisania się przez internet może tego dokonać telefonicznie. Wystarczy zadzwonić na infolinię – 22 279 99 99. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00.

Od dziś (21.06) ruszył także punkt spisowy w galerii Focus Mall (obok ruchomych schodów, przy głównym wejściu do galerii). Punkt będzie czynny od poniedziałku do soboty w godz. 11:00-19:00.

Przypominamy, że spisać się można także w Urzędzie Miasta. Aby tego dokonać należy wcześniej umówić wizytę pod numerem bezpłatnej infolinii 800-241-251 lub nr tel. 44 732-77-01.
← powrót