Spis Powszechny jeszcze przez miesiąc

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 2 =
Link
9 + 2 =
nsp-1627907636
Niewiele ponad miesiąc pozostało do końca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy. Za odmowę udziału w spisie grozi kara grzywny.
Od 1 kwietnia trwa w Polsce Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021, czyli najważniejsze badanie demograficzne, które w Polsce wykonuje się raz na 10 lat. 
Główną i najwygodniejszą formą udziału w nim jest samospis internetowy przez portal www.spis.gov.pl.
Spisać można się także telefonicznie. Wystarczy zadzwonić na infolinię – 22 279 99 99. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00. Spisu dokonują również rachmistrzowie.
W Piotrkowie Trybunalskim spisać można się także w stacjonarnym punkcie, który od działa w Urzędzie Miasta. Aby spisać się w magistracie należy wcześniej umówić wizytę pod numerem bezpłatnej infolinii 800-241-251 lub nr tel. 44 732-77-01. Dodatkowo taki punkt został uruchomiony w galerii Focus Mall (przy głównym wejściu).

- Do tej pory spisało się blisko 45 tys. piotrkowian, co stanowi prawie 62% całej populacji miasta - informują członkowie Gminnego Biura Spisowego.

W NSP musi wziąć udział każdy, kto stale lub czasowo zamieszkuje na terytorium RP oraz obywatele Polski przebywający za granicą (bez względu na okres przebywania), którzy nie wymeldowali się z pobytu stałego w Polsce w związku z wyjazdem na stałe za granicę.
- Wszystkie osoby i gospodarstwa domowe odmawiające spisania się przez internet lub wywiadu przez telefon lub odmawiające udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi podczas wywiadu bezpośredniego narażają się na karę grzywny – informują pracownicy GUS i przypominają, że mandat może wynieść nawet 5 tys. zł.

Spis trwa do końca września. 
← powrót