Dzisiaj: Środa 03 czerwca 2020

Dzień Budowlańca w „budowlance”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
zdjęcie
Malowanie ścianki, wykonanie zbrojenia, nowoczesne technologie, sprzęt budowlany i konkursy sportowe. Tak wyglądał Dzień Budowlańca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3.
Blisko 500 uczniów szkół podstawowych z miasta i powiatu wzięło udział w pierwszej edycji „Dnia Budowlańca” – imprezy promującej zawody związane z budownictwem, z których nauczania od ponad 60 lat słynie szkoła. 
Głównym punktem programu było poznanie zawodów związanych z budownictwem oraz Szkolnych Pracowni Praktycznej Nauki Zawodu, w których na co dzień uczą się przyszli adepci zawodu. W tym celu zaproszone firmy przygotowały stoiska wystawiennicze, na których prezentowały nowoczesne techniki i technologie, sprzęt wykorzystywany w pracach budowlanych oraz popularne i sprawdzone na rynku materiały. Każdy zainteresowany mógł osobiście pomalować ściankę, wykonać zbrojenie za pomocą specjalnego urządzenia, sprawdzić wydajność nowoczesnych niskoemisyjnych kotłów grzewczych, czy zapoznać się z rodzajami materiałów izolacyjnych. Przedstawiciele Politechniki Łódzkiej i Częstochowskiej opowiadali o możliwościach, jakie czekają absolwentów szkoły budowlanej w momencie, kiedy podejmą studia w tym kierunku.
- Dzień Budowlańca to nie tylko nauka i zabawa, to przede wszystkim pokazanie, że zawody, w których kształci nasza szkoła są od lat niezmiennie popularne i to właśnie one stanowią podstawę rozwijającej się gospodarki – mówi Edyta Wiernicka, dyrektor ZSPiPO-W nr 3 w Piotrkowie.
Oprócz zaproszonych szkół podstawowych w imprezie wzięli udział uczniowie kształcący się zarówno w technikum, jak i szkole branżowej. Do nich też skierowany był turniej sprawnościowy. W sztafecie brało udział po 5 przedstawicieli każdej klasy. Złotą kielnię otrzymała klasa II Technikum Budowlanego i Energetyki Odnawialnej. Były też atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.
Imprezę zakończyło spotkanie na patio, gdzie każdy mógł zjeść gorącą grochówkę, słodkie ciasta oraz napić się herbaty i kawy.
← powrót