Dzisiaj: Niedziela 07 czerwca 2020

Edukacja ekologiczna dla dzieci i młodzieży

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
zdjęcie
Dwa piotrkowskie projekty ekologiczne znalazły się wśród laureatów konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Programy będą realizowane w Przedszkolu Samorządowym nr 8 oraz Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2.
Dotację uzyskał program edukacji ekologicznej pn. „Powietrze czyste to oczywiste!”, który realizowany będzie w Przedszkolu Samorządowym Nr 8. W jego ramach przedszkole wzbogaci się o edukacyjne plansze nt. zanieczyszczenia i ochrony powietrza oraz zestaw modeli demonstrujących działanie energii odnawialnych (wody, wiatru i Słońca).
Przedszkolaki będą także zdobywać nową wiedzę podczas warsztatów organizowanych w placówce oraz podczas wycieczek i warsztatów terenowych. Celem wyjazdów będą m.in.:
- Bełchatów – Giganty Mocy (interaktywne centrum edukacji prezentujące proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego),
- Łódź – Centrum Nauki „Eksperymentarium” warsztaty „Ekologia: Czyste powietrze”,
- Rogów – ARBORETUM SGGW (udział roślinności w oczyszczaniu powietrza).
Nie zabraknie również konkursów ekologicznych z nagrodami.
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w ramach projektu pn. „Edukacja ekologiczna obejmująca problematykę zanieczyszczeń powietrza oraz ich szkodliwe oddziaływanie na zdrowie ludzi”, zaplanowano m.in.:
a) zakup pomocy dydaktycznych,
b) wycieczki i warsztaty/zajęcia terenowe (Kopalnia Węgla Brunatnego w Bełchatowie, Sulejowski Park Krajobrazowy, Ojcowski Park Narodowy),
c) wykłady na Politechnice Łódzkiej:
- „LNG – paliwo przyszłości", "Dziura ozonowa - mit czy fakt", „Wierzba energetyczna – czyste źródło energii?”
- Laboratorium wentylacji, klimatyzacji i ciepłownictwa - zapoznanie uczniów z powiązaniami pomiędzy globalną gospodarką, środowiskiem i rozwojem społeczeństw.
d) konkursy ekologiczne z nagrodami, w tym konkursy wiedzy, konkursy plastyczne i multimedialne.

Projekty współfinansowane są przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
← powrót