Dzisiaj: Niedziela 09 sierpnia 2020

I Festiwal Sztuki Muzycznej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
zdjęcie
Centrum idei „Ku Demokracji” będzie organizatorem I Festiwalu Sztuki Muzycznej. Oprócz warsztatów operowych zaplanowano także koncerty.
W ramach Festiwalu zostaną zorganizowane trzy koncerty i tygodniowe warsztaty operowe.
W warsztatach weźmie udział czternastu śpiewaków operowych m.in. z Chin, Izraela, Bułgarii, Rosji, Ukrainy i z Polski. Będą one prowadzone przez światowej sławy bułgarskiego tenora Kaludi Kaludova.

W najbliższą sobotę (17.08.) o godz. 19.00 odbędzie się koncert pt.: „Muzyczne przeboje filmowe”. Zaśpiewa piotrkowianin, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, Radosław Blonka (baryton), a towarzyszyć mu będzie troje muzyków grających na fortepianie, skrzypcach i klarnecie. Maestro Kaludi Kaludov (tenor), goszczący na najsłynniejszych scenach świata w specjalnym koncercie festiwalowym wystąpi w sobotę (24.08) o godz. 19:00. 

Natomiast w „Muzyczną podróż po świecie musicali i filmów” zabierze nas piotrkowianka Anna Lasota (sopran), obsadzana w pierwszoplanowych partiach oper, operetek i musicali, występująca w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Ten koncert odbędzie się w niedzielę (25.08.) o godz. 17:30.

Koncerty są skierowane do szerokiej publiczności i odbędą się na Dziedzińcu CiKD. Wstęp na wszystkie koncerty wolny.
← powrót