Dzisiaj: Sobota 11 lipca 2020

Wystawa Teresy Janochy w OEA MOK

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
zdjęcie
„Malarstwo to moja pasja”- pod takim tytułem wczoraj (5 grudnia) w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK, odbył się wernisaż wystawy malarstwa Teresy Janochy.
Martwe natury, pejzaże pól i lasów czy kompozycje kwiatowe – wszystko to w ciepłych, niemal słonecznych barwach - takie są obrazy, które Teresa Janocha zaprezentowała na swojej pierwszej, indywidualnej wystawie.

Artystka dosłownie zabrała nas do swojego świata, ponieważ obrazy często przedstawiają otaczający ją na co dzień krajobraz i przyrodę. Ulubione techniki malarki to akryl oraz olej i takie też malarstwo prezentowane na tej wystawie.

Teresa Janocha jest emerytowanym nauczycielem szkoły podstawowej, gdzie uczyła przedmiotów przyrodniczych. Ukończyła kierunki rolniczy i pedagogiczny w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Malarstwo traktuje jako wspaniałą przygodę i wielką pasję. Działa także społecznie w stowarzyszeniu Trzepnica. Wielokrotnie brała udział w plenerach malarskich, organizowanych przez to stowarzyszenie. Od 2014 uczestniczy w warsztatach plastycznych w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK organizowanych w ramach Klubu Seniora. Tu doskonali swój warsztat pod okiem instruktor Elżbiety Abratkiewicz.
← powrót