Europejski Dzień bez samochodu

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 7 =
Link
8 + 7 =
306974855_5536294116409701_3003384735959574116_n
22 września obchodzony jest Europejski Dzień Bez Samochodu. Tego dnia będzie można korzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską oraz rowerem miejskim.
Bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej będą możliwe dla właścicieli i współwłaścicieli samochodów osobowych, za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego.

Dodatkowo operator systemów rowerowych Nextbike Polska na ten dzień wprowadza nowy cennik.
Od północy w środę do 23:59 w czwartek każdy użytkownik rowerów zamiast bezpłatnych pierwszych 20 minut będzie mógł skorzystać z darmowej godziny.
- Wystarczy być zarejestrowanym w aplikacji. Nie trzeba wprowadzać żadnych kodów, ani wykonywać dodatkowych operacji, po prostu wypożyczamy rower. Po upływie darmowych 60 minut opłata będzie naliczana na standardowych zasadach - informuje przedstawiciel Nextbike.

Europejski Dzień Bez Samochodu obchodzony corocznie 22 września jest międzynarodową kampanią, podczas której centra wielu miast zamykane są dla ruchu samochodowego. Idea tego dnia powstała w 1998 r. we Francji. Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście. W Polsce Dzień Bez Samochodu obchodzony jest od 2002 r.
← powrót