Dzisiaj: Środa 03 czerwca 2020

Kompleks boisk z dofinansowaniem

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
zdjęcie
Piotrków Trybunalski pozyskał ponad 1,5 mln zł na realizację dwóch inwestycji sportowych, tj. budowę kompleksu boisk na terenie stadionu miejskiego "Concordia" oraz bieżnię przy SP 16.
Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Sportu z programu „Sportowa Polska”. W poniedziałek (7.10) o realizacji inwestycji poinformował prezydent Krzysztof Chojniak oraz wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra.
- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania dofinansowania. Kompleks boisk będzie bardzo przydatny zarówno dla grup młodzieżowych, drużyn seniorskich, a także młodzieży z pobliskich szkół np. ZSP nr 1 – mówił Krzysztof Chojniak.

- Kilka tygodni temu podczas spotkania z panem prezydentem odwiedziłem stadion i dowiedziałem się o tej ważnej dla Piotrkowa inwestycji. Bardzo dobrze, że udało się uzyskać dofinansowanie. Nie da się bowiem odnosić sukcesów bez dobrej bazy sportowej. Być może na tych boiskach będzie trenował przyszły reprezentant Polski w piłce nożnej - mówił Krzysztof Ciecióra i zapowiedział wspólne starania o dofinansowanie przebudowy hali "Relax". 
- Uważam, że infrastrukturę sportową w Piotrkowie należy rozwijać. Podczas oglądania hali "Relax" poznałem jej mankamenty. Rozpoczynamy więc prace w celu pozyskania pieniędzy na przebudowę obiektu, aby piotrkowscy sportowcy mieli godne warunki do trenowania, a sport w Piotrkowie mógł się rozwijać.

Kompleks powstanie w miejscu dzisiejszego boiska treningowego. Składać się ma z dwóch boisk: piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 92 x 60 metrów (w pełni oświetlone) oraz wielofunkcyjnego o poliuretanowej nawierzchni do gry m.in. w siatkówkę, koszykówkę oraz tenisa ziemnego. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Miasto na realizację przedsięwzięcia pozyskało z ministerstwa sportu 1,3 mln zł. Prace mają zakończyć się w połowie lipca 2020 r.

Druga inwestycja, na którą magistrat pozyskał dofinansowanie to przebudowa bieżni wraz z budową skoczni do skoku w dal przy Szkole Podstawowej Nr 16. Prace zostały zakończone w ubiegłym miesiącu. Otrzymane dofinansowanie to blisko 208 tys. zł.
← powrót