Dzisiaj: Piątek 22 stycznia 2021

Łódzkie smakuje tradycyjnie. Zgłoś swój produkt na ministerialną listę

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
produkty1
Piotrkowski miód wielokwiatowy czy jałowiec to tylko dwa z ponad 150 wyrobów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. Szansę, aby dołączyć do grona tych wyjątkowych wyrobów, mają także inne regionalne smakołyki. Województwo Łódzkie właśnie ich poszukuje.
Ponad 150 produktów, których receptury wywodzą się z województwa łódzkiego, wpisanych jest na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wśród nich także produkowany w naszym mieście napój jałowiec.
Na liście znajdują się produkty w takich kategoriach jak: produkty mleczne, produkty mięsne, produkty rybołówstwa, warzywa i owoce, wyroby piekarnicze i cukiernicze, oleje i tłuszcze, miody oraz gotowe dania i potrawy.
Charakteryzują się one nie tylko wysoką jakością i wyjątkowością, ale posiadają minimum 25-letnia tradycję wytwarzania, są związane z kulturą, historią województwa łódzkiego oraz są wytwarzane na terenie regionu łódzkiego.

Teraz kolejni producenci mogą ubiegać się o wpis na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Łódzkiego. Szczegółowe informacje, wniosek o wpisanie na listę oraz produkty, które już znajdują się na tej liście można znaleźć TUTAJ.
← powrót