Dzisiaj: Czwartek 04 czerwca 2020

Nowe laptopy dla uczniów

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
zdjęcie
Piotrkowski magistrat złożył wniosek w ramach programu „Zdalna szkoła” o dofinansowanie zakupu komputerów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. W ramach rządowego programu miasto kupi 46 laptopów z dostępem do Internetu, niezbędnym oprogramowaniem i  ubezpieczeniem.
 
Komputery zostaną przekazane do szkół, a następnie wypożyczone dla uczniów, którzy ze względów finansowych takich urządzeń nie posiadają.

- Uczniowie będą korzystać z laptopów  na podstawie umowy użyczenia  na czas zdalnego nauczania. Kiedy wrócą do szkół, sprzęt wróci do placówek i będzie do dyspozycji dyrektorów – informuje Radosław Kaczmarek, kierownik Referatu Edukacji.  – W obecnej sytuacji, kiedy program nauczania realizowany może być tylko przez internet, to bardzo istotna rzecz aby dzieci miały równy dostęp do tej formy i możliwości kształcenia -  dodaje.

Projekt „Zdalna szkoła” jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów.
 
← powrót