Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Piotrków wyciągnie rękę do przedsiębiorców

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
zdjęcie
Piotrków Trybunalski włączy się w pomoc dla przedsiębiorców odczuwających skutki kryzysu gospodarczego. Konkrety poznamy po uszczegółowieniu „tarczy antykryzysowej”.
W Polsce nastał okres społecznej kwarantanny. Negatywne skutki walki z koronawirusem mocno odczują przedsiębiorcy, którzy z powodu konieczności zamknięcia swoich firm, ponoszą duże straty. Naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców ma wyjść „tarcza antykryzysowa”, której wstępny zarys rząd zaprezentował w ubiegłym tygodniu.

Pomocy dla lokalnych przedsiębiorców nie wyklucza także Urząd Miasta, choć konkrety będziemy mogli zaprezentować dopiero po zapoznaniu się z szczegółami pakietu świadczeń zaproponowanych przez rząd.
- Samorządy działają w oparciu o przepisy prawa i w granicach prawa. Dlatego czekamy na usankcjonowanie w przepisach zapowiedzi polskiego rządu. Będziemy nasze działania synchronizować z rządowymi – zapowiada prezydent Krzysztof Chojniak i dodaje.
-  Każdym przypadkiem zajmiemy się indywidualnie - zaznacza prezydent przypominając, że w myśl obowiązujących przepisów miasto - na wniosek przedsiębiorcy - może stosować ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych i cywilno-prawnych m.in. odraczać, rozkładać na raty czy też umarzać podatek od nieruchomości, czynsze i opłaty.

Nie podejmujemy pochopnych decyzji, aby nie wprowadzać dodatkowego chaosu. Samorządowa pomoc musi być tak zaplanowana, aby miasto mogło prawidłowo funkcjonować.
- Wprowadzając program pomocowy musimy równocześnie pamiętać o potrzebach miasta. To niezwykle istotne, ponieważ bez względu na sytuację musimy świadczyć podstawowe usługi dla mieszkańców jak: dostarczanie wody, odprowadzanie ścieków, wywóz odpadów, komunikację miejską, pomoc społeczną czy sprzątanie miasta. Nie ulega wątpliwości, że kryzys dotknie również samorządy. Jednak zdajemy sobie sprawę, że pomoc dla przedsiębiorców jest niezwykle ważna. Będzie ona uzupełnieniem pomocy rządu – podsumowuje prezydent.
← powrót