Dzisiaj: Sobota 11 lipca 2020

Podzamcze: Budowa mieszkań w pełni

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
zdjęcie
Trwa kompleksowa modernizacja kamienic przy ulicach: Garncarskiej 4, Zamurowej 16 i Starowarszawskiej 5. Zamieszka tam 25 rodzin.
Prace remontowe w budynkach przy ul. Garncarska 4/Zamurowa 16/ Starowarszawska 5 są mocno zaawansowane. Wykonano już znaczną część prac rozbiórkowych wewnątrz kamienic.
- Rozebrano ścianki działowe, zdemontowano stolarkę drzwiową, odbito tynki wewnętrzne. Zdemontowano także wszystkie instalacje wewnętrzne wraz z urządzeniami - informuje Elżbieta Sapińska, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego i dodaje.
- Dodatkowo w kamienicy przy ul. Garncarskiej 4 rozebrano stropy i wykonano wieńce żelbetowe oraz stropy WPS nad parterem i pierwszym piętrem. Natomiast w budynku przy ul. Starowarszawskiej 5 trwa remont dachu. Wykonano już nową konstrukcję oraz deskowanie pokrycia dachowego oficyny. Rozebrano pokrycie na części dachu budynku frontowego i wykonano wieniec od strony południowej. W kamienicy przy ul. Zamurowej 16 nadal trwają prace rozbiórkowe wewnątrz budynku. Budynki zostaną podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej

Inwestycja jest jedną z części projektu „Młode Stare Miasto”, którego celem jest stworzenie na Starym Mieście i Podzamczu atrakcyjnego osiedla mieszkaniowego. W trzech zmodernizowanych kamienicach znajdzie się łącznie 25 mieszkań oraz pięć lokali usługowych.
Przypominamy, że do 29 listopada trwa przyjmowanie wniosków na wynajem lokali w przebudowywanej kamienicy przy ul. Garncarskiej 4. Do wynajmu przygotowano dziewięć mieszkań. Więcej szczegółów dostępnych jest TUTAJ.

Modernizacja wykonywana jest w ramach projektu „Rewitalizacja terenów Podzamcza – Młode Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim”, na realizację którego Piotrków Trybunalski pozyskał blisko 21 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
← powrót