Policja o cyberprzestępczości w Mediatece- 800-lecia

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 1 =
Link
7 + 1 =
sleedpol
Wczoraj (21.09), w Mediatece 800-lecia odbyła się debata społeczna pod nazwą Bezpieczeństwo w sieci - nasza wspólna sprawa. Wystąpienia prelegentów z ramienia policji oraz przedstawicieli instytucji zajmujących się działaniami profilaktycznymi, skierowane były do seniorów oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem prezydenta Krzysztofa Chojniaka.
Organizatorem spotkania była Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalaskim. Wydarzenie miało na celu zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami, które wymagają podjęcia działań prewencyjnych i profilaktycznych na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a także zagrożeń związanych z cyberprzestępczością.

Zaprezentowano siedem prelekcji. Pierwszym prelegentem był Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim – młodszy inspektor Radosław Malanowski. Tematem wystąpienia było współdziałanie instytucji w profilaktyce. Współczesne wyzwania dla instytucji w działaniach profilaktycznych omówił Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi – podinspektor Wojciech Auguścik. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją piotrkowskiej komendy ,przedstawili prezentację wskazującą metody wykorzystywane przez cyberprzestępców. Przekazali wiedzę jak uniknąć zagrożeń w internecie. Kolejnym prelegentem była Anna Nowakowska – reprezentująca Stowarzyszenie ,, Mam sąsiada".Zwróciła się do grupy seniorów przybliżając problematykę związaną z metodą oszustw ,, przez telefon", dokonywanych na osobach starszych. Skalę zjawiska ,, fonoholizmu", występującego wśród nastolatków omówili Klaudia Kraska i Bartłomiej Czerwiński z Powiatowej Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej w Piotrkowie Trybunalskim.

Ceberbezpieczeństwo w placówkach oświatowych to tematyka związana z najczęściej spotykanymi w szkołach problemami dzieci i młodzieży prezentowana przez przestawicieli Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim. Wystąpienia zakończyła zapowiedź działań w ramach planu priorytetowego prowadzonego przez aspirant Katarzynę Dębińską, z Rewiru Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Dzielnicowa zaprosiła seniorów do uczestnictwa w spotkaniu poświęconym bezpieczeństwu osób starszych, które odbędzie się 3 października br. na terenie piotrkowskiej mediateki. Moderatorzy debaty po zakończeniu prezentacji zaprosili wszystkich do aktywnej dyskusji nawiązującej do tematów poruszanych przez prelegentów. Wszystkim uczestnikom rozdano ankiety. Komendant Malanowski podsumował debatę, podkreślając, że takie współdziałanie instytucji oraz ,, głos" społeczeństwa pozwala na efektywne działania dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem prezydenta Krzysztofa Chojniaka.
← powrót