Dzisiaj: Czwartek 04 czerwca 2020

Prezydent przekazał medykom niezbędny sprzęt

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
zdjęcie
W sytuacji zagrożenia epidemicznego w jakiej się znajdujemy piotrkowski magistrat wspiera piotrkowskie szpitale. Dzisiaj (04.06) Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak przekazał lecznicom niezbędny do ochrony przed zakażeniem koronawirusem sprzęt.
 
Pokaźne pakiety trafiły do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego imienia Kopernika, oraz Powiatowego Centrum Matki i Dziecka. Każdy ze szpitali otrzymał 28 tys. rękawic medycznych, 150 sztuk ubrań operacyjnych (bluza + spodnie) oraz 1250 sztuk chirurgicznych jałowych fartuchów. Cały zakupiony sprzęt posiada stosowne certyfikaty.

- To jest pierwsza partia sprzętu jaka trafiła do służb medycznych, natomiast kolejna w postaci maseczek i płynów dezynfekujących pojawi się niebawem w konsekwencji realizacji zamówień – informował podczas przekazania prezydent miasta.

- Jest to bardzo ważna pomoc, która szczególnie  przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pracy całego personelu szpitala. W dzisiejszych czasach, kiedy są problemy z dostawami środków ochrony osobistej dla lekarzy i całego personelu taka pomoc jest na wagę złota- mówił Piotr Woźniak, dyrektor Powiatowego Centrum Matki i Dziecka
 
Koszt przekazanych środków ochrony to 100 tys. 980 zł
 
Zapraszamy do obejrzenia materiału Telewizji  Piotrków opowiadającego o pomocy, jaką samorząd przygotował  dla medyków.  
 
← powrót