Dzisiaj: Sobota 11 lipca 2020

Prezydent zwalnia z opłat rezerwacyjnych

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
zdjęcie
Negatywne skutki walki z koronawirusem mocno odczuwają handlujący na piotrkowskich targowiskach. W wyniku panującej w naszym kraju pandemii dopuszczalna jest tylko sprzedaż żywności i artykułów higienicznych, natomiast wstrzymano taką możliwość dla  osób handlujących odzieżą oraz produktami przemysłowymi. Naprzeciw przedsiębiorcom którzy z powodu ograniczenia handlu ponoszą duże straty wyszedł piotrkowski magistrat.
 
- Osoby, które w wyniku wprowadzonych zmian zaprzestały prowadzenia działalności gospodarczej na targowiskach mogą wnioskować o  zwrot opłaty rezerwacyjnej i zawieszenie usługi rezerwacji w miejscach przeznaczonych do handlu – informuje Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak

Uiszczone już należności zostaną zaliczone na poczet przyszłych wpłat, z zachowaniem prawa do miejsc rezerwacyjnych na kolejne okresy. Natomiast termin opłat za miesiąc marzec 2020 r. oraz kolejne miesiące objęte ograniczeniem handlu zostaje przedłużony o 3 miesiące w stosunku do obowiązującego terminu.

Wnioski wraz z oświadczeniem o nieprowadzeniu działalności gospodarczej na stanowisku, którego dotyczy opłata należy składać do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta (ul. Kasztanowa 31). Z uwagi na obowiązujący stan epidemii, prosimy o ograniczenie bezpośrednich wizyt do niezbędnego minimum. Sprawy kierować można drogą elektroniczną- na adres e-mail: sekretariat@zdium-piotrkow.pl lub skrzynkę e-puap: mzdikpiotrkow.
 
← powrót