Dzisiaj: Środa 03 czerwca 2020

Rondo wcześniej niż planowano

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
zdjęcie
Dobiegają końca prace związane z przebudową skrzyżowania ulic: Armii Krajowej, Górnej, Żelaznej, Dmowskiego na rondo.
- Na terenie objętym robotami obecnie trwa nasadzanie zieleni. Ponadto pozostało jeszcze ustawienie koszy na śmieci oraz na psie odchody. Zaś prace drogowe obejmą jedynie rozmalowanie oznakowania poziomego - informują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów i podkreślają, że inwestycja wyprzedza nieco wcześniej założony harmonogram - i jeśli tylko warunki atmosferyczne się diametralnie nie zmienią - otwarcie nastąpi przed świętem Wszystkich Świętych.

Przebudowa skrzyżowania ulic Dmowskiego, Żelaznej, Górnej oraz Armii Krajowej, to jedna z najważniejszych i największych tegorocznych inwestycji drogowych. Dzięki inwestycji nie tylko poprawi się komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Modernizacja - oprócz samego skrzyżowania - objęła przebudowę odcinków ulic, przy dojeździe i zjeździe z ronda. Wybudowane zostaną nowe chodniki, zjazdy do posesji i ścieżki rowerowe. Przedłużony zostanie ciąg pieszo-rowerowy w al. Armii Krajowej, po stronie wschodniej ulicy Żelaznej oraz po stronie północnej ulicy Dmowskiego. Na skrzyżowaniu ustawiono energooszczędne ledowe oświetlenie. Roboty objęły także urządzenie terenu wokół nowo powstałego ronda. 

Koszt inwestycji to blisko 9 mln zł. Jednak z własnych środków wydamy o wiele mniej ponieważ pozyskaliśmy blisko 5,8 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. 
 
Przypomnijmy, że to nie jedyna inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo w tym rejonie miasta. Kilka dni temu zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulic Żelaznej i Haeringa. Więcej o tym piszemy TUTAJ.
← powrót