Dzisiaj: Środa 30 września 2020

Samorządowcy za rozwojem połączeń kolejowych

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
zdjęcie
Powstanie nowa linia kolejowa łącząca Piotrków Trybunalski z Łodzią i Bełchatowem? Poparcie dla tego pomysłu wyrazili samorządowcy podpisując list intencyjny w tej sprawie.
We wtorek (4.08) w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciele samorządów podpisali list intencyjny, w którym okazali poparcie dla budowy nowej linii kolejowej. Ma ona przebiegać na trasie Wieluń-Bełchatów-Piotrków-Łódź Kaliska, a pociągi przejeżdżałyby jeszcze przez Srock, Tuszyn i Rzgów.

- To inicjatywa, która może jeszcze bardziej ożywić gospodarczo nasz region. Będzie to też dodatkowy atut dla przedsiębiorców, jako alternatywna droga transportu towarów – mówi prezydent Krzysztof Chojniak, jeden z sygnatariuszy listu.
Jak podkreśla nowa linia kolejowa ułatwi piotrkowianom dojazd m.in. do stolicy województwa i umożliwi dojazd do innych miejscowości.
List intencyjny oprócz prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego podpisali jeszcze włodarze  Bełchatowa, Wielunia, Tuszyna, Rzgowa, Kleszczowa i Moszczenicy, a także prezes Zarządu Ptak Holding.

„Jesteśmy przekonani, że planowana inwestycja wyeliminuje wykluczenie komunikacyjne, na które narażeni są mieszkańcy naszych samorządów, poprawi sytuację gospodarczą terenów objętych projektem, a także będzie miała korzystny wpływ na środowisko naturalne z uwagi na fakt, iż kolej to jeden z elementów zrównoważonego transportu świadczący o nowoczesności i właściwym kierunku rozwoju danego regionu” – napisali w liście sygnatariusze.

List intencyjny w sprawie budowy nowej linii kolejowej skierowany został  do marszałka województwa łódzkiego, premiera, ministra infrastruktury i prezesa zarządu PKP.
 
*********
Galeria zdjęć:
Zdjęcie nr 1: Sygnatariusze listu intencyjnego.
Zdjęcie nr 2: Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak podpisuje list intencyjny ws. budowy nowej linii kolejowej.
Zdjęcie nr 3: Spotkanie ws. budowy linii kolejowej Wieluń-Bełchatów-Piotrków-Łódź Kaliska.
Zdjęcie nr 4: List intencyjny.
Zdjęcie nr 5: Przebieg planowanej trasy linii kolejowej z Wielunia do dworca Łódź Kaliska przez Piotrków Trybunalski.
← powrót