Dzisiaj: Środa 03 czerwca 2020

Szlachet-Stal wśród najlepszych

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
zdjęcie
Piotrkowska firma Szlachet-Stal wzięła udział w Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych „Polagratech”. Prezentowała na nich swoje najnowsze urządzenia.
Na targach "Polagratech", które były poświęcone technologiom spożywczym, wystawcy z całej Europy prezentowali najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu przetwórstwa i produkcji drobiu. Nie mogło tam zabraknąć piotrkowskiej firmy Szlachet-Stal.
- Na naszym stoisku można było obejrzeć niedawno wdrożoną do produkcji dzielarkę karuzelową. To nowoczesna i niezwykle skuteczna maszyna, będąca w stanie poddać obróbce nawet do 2000 sztuk drobiu - poinformowali właściciele firmy.

To kolejne nowe urządzenie w ofercie firmy. Niedawno w Szlachet-Stal wyprodukowano nową linię produkcyjną, do dzielenia drobiu. Maksymalna szybkość działania linii to nawet 6000 sztuk drobiu na godzinę.
- Dzięki zgromadzonej wiedzy i analizom wiemy, że rynek drobiu rozwija się obecnie bardzo szybko. Dlatego nie poprzestajemy w tworzeniu nowych urządzeń, które są odpowiedzią na zapotrzebowania naszych największych klientów – dodają przedstawiciele firmy.
W dniach 29-31.10 firma Szlachet-Stal zaprezentuje swoją najnowszą ofertę podczas targów GulFood Manufacturing w Dubaju.

Szlachet-Stal to piotrkowskie przedsiębiorstwo produkujące maszyny i urządzenia do uboju drobiu. Działa w naszym mieście od lat dziewięćdziesiątych, początkowo obsługując tylko rynek lokalny, w tym małe masarnie. Przełom nastąpił w 2000 roku, kiedy firma nawiązała współpracę ze wschodnim rynkiem – Ukrainą i Białorusią. Nie bez znaczenia było także wybudowanie polskiej ubojni koło Brzezin z technologią piotrkowskiej produkcji, która to uzyskała tytuł „Mistrza AGROLIGI 2004”.
Od początku działalności firma wciąż się rozwija, nie tylko zwiększając swoją produkcję, ale rozszerzając asortyment wykonywanych urządzeń oraz usprawniając standardowe wyroby. Jednym z przełomowych momentów dla rozwoju firmy było zrealizowanie w latach 2014-2016 projektu unijnego, w ramach którego zakład został wyposażony w najnowszej generacji urządzenia do obróbki stali oraz tworzyw sztucznych. To wszystko znacząco wpłynęło na poprawę jakości urządzeń i zwiększyło możliwości produkcyjne firmy. Firma zatrudnia obecnie około 80 osób. Urządzenia produkowane w Piotrkowie do tej pory eksportowane były do Niemiec, Holandii, Litwy, a także Białorusi, Rosji oraz Ukrainy. Ostatnio firma weszła na rynki Ameryki Północnej.

Przypominamy, że „Szlachet – Stal” jest jedną z kilkudziesięciu firm produkcyjnych działających na terenie miasta. Łącznie w przemyśle zatrudnionych jest kilkanaście tysięcy osób. Do największych tego typu przedsiębiorstw należą:
- PIOMA Odlewnia,
- Famur,
- Zamet Industry,
- Haering Polska,
- MBL,
- Cooper Standard,
- REAC,
- Plasimet,
- Polanik,
- Viamontex,
- Emerson Polska,
- Haftina,
- Szlachet Stal,
- Nowalijka,
- huta szkła "Feniks",
- Szkło - Dekor,
- Sulimar,
- Jan Olbracht.
← powrót