Znajdź zgubę w Biurze Rzeczy Znalezionych

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 8 =
Link
7 + 8 =
DSC_5652
Zgubiłeś coś i nie wiesz gdzie szukać? Spróbuj poszukać w Biurze Rzeczy Znalezionych, które mieści się w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28.
Smartfony, kamera, laptop, kluczyki samochodowe, a nawet kosiarka – to tylko niektóre przedmioty, które oczekują w Biurze Rzeczy Znalezionych. Biuro przyjmuje "zguby" znalezione na terenie miasta lub znalezione na terenie innej gminy przez mieszkańców Piotrkowa.

- Mamy wiele rzeczy znalezionych i ciągle przybywa nowych. Wśród nich są m.in. rowery, wózki dziecięce, biżuteria oraz pieniądze. Do biura przyjmujemy wyłącznie przedmioty o wartości powyżej 100 zł, które nie są mocno zniszczone i nie zostały wyrzucone z zamiarem wyzbycia się - mówi pracownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta, który odpowiada za prowadzenie biura.
- W ostatnim czasie wzrosła znacznie ilość znalezionych telefonów ale również ktoś zgubił kurtkę, w której wraz ze smartfonem były słuchawki. Kurtka, jak i wiele innych rzeczy, czeka teraz na swojego właściciela - wylicza.

Ogłoszenia w sprawie rzeczy znalezionych zamieszczane są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w zakładce ogłoszenia i  obwieszczenia oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta przy Pasażu Rudowskiego 10.

Biuro Rzeczy Znalezionych znajduje się w Piotrkowie Tryb. przy ul. Szkolnej 28 i tam, w przypadku gdy nie udało nam się ustalić właściciela rzeczy znalezionej bądź jego miejsca zamieszkania, należy dostarczyć rzeczy, które ktoś zgubił, a my znaleźliśmy.
Inaczej jest w przypadku gdy rzecz zostaje znaleziona w budynku publicznym lub np. w autobusie czy pociągu - wtedy znalazca powinien oddać zgubę zarządcy budynku lub przewoźnikowi, gdyż pierwsze kroki po utraceniu jakiegoś przedmiotu kierujemy zazwyczaj do miejsca, w którym moglibyśmy je zgubić.
Opisane wyżej czynności pozwolą nam dochować tzw. obowiązku „uczciwego znalazcy”.

A jak odebrać swoją własność z biura rzeczy znalezionych?
Należy skontaktować się telefonicznie: nr tel. 44 732 36 64W rozmowie należy podać cechy charakterystyczne przedmiotu, określić miejsce i czas zagubienia a w przypadku pieniędzy wskazać kwotę i nominały banknotów. Najlepiej gdybyśmy dysponowali dokumentem lub innymi dowodami potwierdzającymi nasze prawo własności danej rzeczy.

Jeśli okaże się, że nasza zguba znajduje się w biurze rzeczy znalezionych należy udać się na ul. Szkolną 28 z dowodem potwierdzającym, że zagubiony przedmiot jest rzeczywiście naszą własnością. Może to być dowód zakupu, podanie jakiejś bardzo charakterystycznej cechy, zdjęcie z przedmiotem, a w przypadku smartfona dodatkowym ułatwieniem będzie znajomość PIN-u do danego telefonu.

******************
Galeria zdjęć: Zdjęcia od nr 1 do nr 5 - przedmioty znajdujące się w biurze rzeczy znalezionych
← powrót