Budowa brakującego chodnika w ul. Włókienniczej

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 3 =
Link
7 + 3 =
Budowa brakującego chodnika w ul. Włókienniczej wraz ze ścieżką rowerową
 
Zakres tematyczny: Budowa brakującego chodnika w ul. Włókienniczej wraz ze ścieżką rowerową
Opis projektu: Założenie: Budowa chodnika w ul. Włókienniczej na odcinku od numeru 38 do ul, Świerczowskiej (około 416 m ) dla poruszających się pieszo mieszkańców.
Lokalizacja: Budowa chodnika w ul. Włókienniczej na odcinku od numeru 38 do ul Świerczowskiej (około 416 m )
Uzasadnienie:  Na przedmiotowym odcinku ul. Włókienniczej brak jest miejsca gdzie mogliby poruszać się piesi. Jest wąsko i niebezpiecznie. Ulica Włókiennicza jest jedyną ulicą łączącą ul. Sulejowską z ul. Świerczowską, Zalesicką. Ruch jest tu wzmożony a kierujący nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i jeżdżą bardzo szybko. Na rogu ul. Świerczowskiej i Włókienniczej jest firma transportowa, pojazdy przekraczające 3,5 tony jeżdżą ul. Włókienniczą zajmując cały pas jezdni. Piesi (w tym dzieci idące do szkoły) nie mają miejsca gdzie się zatrzymać, by ustąpić miejsca szybko jadącym samochodom, ponieważ jest za duży spadek terenu na przedmiotowym odcinku. Jest to również jedyna droga alternatywna w przypadku zablokowanej drogi DK12 na odcinku Piotrków Trybunalski – Przygłów, często ruch się odbywa ulicą Włókienniczą.  
Beneficjenci:  Mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego zamieszkujących przy ulicach: Włókienniczej, Świerczowskiej, Świerczów, Zalesickiej.
Szacunkowy koszt projektu:  Wiem że zgodnie z zasadami pilotażowego projektu „Budżet Obywatelski 2015 w Piotrkowie Trybunalskim” koszt projektu nie może przekraczać kwoty brutto 300.000 zł.
 
 
← powrót