Dzisiaj: Piątek 22 stycznia 2021

Osiedlowy skwer rekreacyjno - wypoczynkowy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Osiedlowy skwer rekreacyjno - wypoczynkowy
 
Zakres tematyczny: Rekreacja i wypoczynek mieszkańców miasta
Opis projektu: Na każdym piotrkowskim osiedlu dzieci mają place zabaw, młodzież ma boiska do gry w piłkę nożną, tylko stare osoby nie mają gdzie spędzać wolnego czasu. Są co prawda w Piotrkowie dwa parki, ale żeby dotrzeć do parku przy ulicy Żeromskiego ludzie mieszkający na odległych osiedlach muszą korzystać z komunikacji miejskiej. Do parku przy ulicy Belzackiej nie można nawet dojechać a są osoby, które mają duży problem z poruszaniem się i dotarciem do tych parków stanowi dla nich ogromny wysiłek i zajmuje zbyt wiele czasu. Uważam że na każdym osiedlu przede wszystkim wygodne i kolorowe ławki oraz kilka stolików, przy których można by grać np. w szachy. Można by też wydzielić zakątek na „czytelnię pod chmurką”. W pobliskim „kwadracie” jest biblioteka i idąc z biblioteki można by od razu na skwerku oddać się lekturze książki lub poczytać gazetę. Jadąc gdzieś przez Polskę, widziałam w jakimś mieście placyk ,na którym  były przyrządy gimnastyczne i dorosłe osoby, które na tych przyrządach ćwiczyły. Na tym skwerku również mogłoby się znaleźć kilka takich przyrządów, co pozwoliłoby osobom bardziej aktywnym na uprawianie ćwiczeń na świeżym powietrzu. W ten sposób powstałby skwer, na którym mieszkańcy osiedla mogliby codziennie spędzać czas na świeżym powietrzu, bez konieczności czasochłonnej i uciążliwej (przynajmniej dla niektórych osób) „wyprawy” do parku. W wielu miastach powstają podobne skwerki, np. w Radomiu w tym roku powstały trzy ogródki osiedlowe. Czy Piotrków ma być gorszy ?
Lokalizacja: Plac przy ulicy Belzackiej między Polo-marketem , blokiem mieszkalnym, garażami i boiskiem.
Uzasadnienie:  Celem projektu jest umożliwienie codziennego wypoczynku na świeżym powietrzu mieszkańcom osiedla, a w szczególności osobom starszym i niepełnosprawnym. Realizacja projektu pozwoli ponadto na:
- obcowanie z przyrodą osobom korzystającym ze skweru
- integrację środowiska (szczególnie ważne dla osób samotnych)
- uporządkowanie zaniedbanego terenu i stworzenie estetycznego zakądka.
Beneficjenci:  Mieszkańcy osiedla a w szczególności osoby starsze i niepełnosprawne
Szacunkowy koszt projektu:  Wiem że zgodnie z zasadami pilotażowego projektu „Budżet Obywatelski 2015 w Piotrkowie Trybunalskim” koszt projektu nie może przekraczać kwoty brutto 300.000 zł.

 
← powrót