Dzisiaj: Środa 30 września 2020

Maksymilian Danielak wraca z Litwy ze srebrem

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
zdjęcie
Maksymilian Danielak wziął udział w międzynarodowym turnieju, który odbył się w litewskim Wilnie. Piotrkowianin wywalczył "srebro".
Bardzo dobry występ zanotował Maksymilian Danielak w międzynarodowym turnieju RSL Lithuanian U17 International rozgrywanym w Wilnie. Zawodnik Ruchu Piotrków Trybunalski - od tego roku szkolnego uczący się i trenujący w OSSM Szkole Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku - zdobył srebrny medal w grze podwójnej w parze z Tomaszem Buzą.

Aktualni wicemistrzowie Polski U15 w półfinale pokonali francuską parę: Yohan Osvald / Arthur Wakhevitsch 21:16, 23:21. W finale musieli jednak uznać wyższość innych reprezentantów Francji: Matteo Justel / Baptiste Labarthe, 14:21, 14:21.
Bardzo dobry występ Danielak zaliczył również w grze pojedynczej, gdzie w pojedynku o ćwierćfinał pokonał Rosjanina Dmitrija Lanina 21:11, 21:10, znajdując się tym samym wśród ośmiu najlepszych singlistów turnieju.
Srebro – po siedmiu medalach mistrzostw Polski – jest pierwszym medalem naszego młodego zawodnika na międzynarodowej imprezie.
← powrót