Spacer Traktem Wielu Kultur

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 4 =
Link
9 + 4 =
stare-miasto-kopia-1657113584
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza już w najbliższą sobotę (23.07) o godz. 15.00 na kolejny w tym roku spacer z przewodnikiem po naszym mieście. Tematyką sobotniego spotkania jest - Trakt Wielu Kultur.
Piotrków Trybunalski jest miastem, którego historię współtworzyli przedstawiciele wielu narodów i kultur: nie tylko Polacy, ale także Rosjanie, Żydzi, Niemcy, Ormianie, Grecy czy Romowie. By wykorzystać tą wyjątkową wielokulturowość, stworzony został projekt Trakt Wielu Kultur.
Początek spaceru z przewodnikiem o godzinie 15:00. Zbiórka pod siedzibą CIT (ul. Zamurowa 11).

TRAKT WIELU KULTUR
Trasa „Traktu” liczy 1 kilometr 273 metrów i uwypukla budowle historyczne oraz miejsca, które piotrkowianom od lat kojarzą się z wielokulturową przeszłością.  „Trakt” zaczyna się od dworca PKP (dawnej kolei warszawsko-wiedeńskiej). Obok niego znajduje się XX-wieczna wieża ciśnień, gruntownie odnowiona w 2008 roku. 
Dalej trasa biegnie jedną z najdłuższych ulic miasta – Juliusza Słowackiego, łączącą starą i nową część Piotrkowa Trybunalskiego. Idąc ulicą Słowackiego mijamy przepiękną cerkiew prawosławną, gmach Sądu Okręgowego i dwa kościoły katolickie - oo. Bernardynów i Panien Dominikanek. Dochodzimy do placu Kościuszki i widzimy dobrze zachowaną część murów obronnych z przełomu XIV i XV wieku. Następnie ulicą Sieradzką kierujemy się do Rynku Trybunalskiego. 
Piotrkowska Starówka tworzy malowniczy średniowieczny układ urbanistyczny z zabytkowymi kościołami w tle. Z rynku ulicą Zamkową  - obok zamku Zygmunta Starego, gdzie odbywały się Trybunały Koronne - zmierzamy w stronę ulicy Jerozolimskiej. Tutaj przy budynku dawnej Wielkiej Synagogi, w którym dziś mieści się Biblioteka Miejska, kończy się trasa „Traktu”.

LOGO TRAKTU WIELU KULTUR *****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1 - widok na Stare Miasto; grafika: Andrzej Hoffman
← powrót