7 medali AKS w Poznaniu

7 + 8 =
7 + 8 =
FOTO_AKS_03
W miniony weekend zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego walczyli w Poznaniu, podczas Mistrzostw Polski Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Złoty medal wywalczył Michał Twardowski, a piotrkowscy zapaśnicy przywieźli ze stolicy Wielkopolski łącznie 7 krążków.

Michał Twardowski na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski jechał jako obrońca tytułu w wadze 60 kg. Stoczył trzy zwycięskie walki, w każdej tracąc zaledwie jeden punkt techniczny. W finale nie dał przeciwnikowi szans wygrywając przed czasem. Brązowy medal MMP w kategorii 67 kg wywalczył Kacper Gajda. Dodatkowo pięć krążków zdobyli zapaśnicy AKS w Mistrzostwach Polski Juniorów. Srebro zdobył Igor Gmitrasiuk (82 kg), a brąz Marcin Sztanderski i Filip Łysoń (obaj 63 kg), Rafał Kowalczyk (87 kg) oraz Hubert Robaszek (97 kg).

Jesteśmy zadowoleni z występu naszych młodych zawodników, tym bardziej, że czasu na przygotowanie do najważniejszych zawodów w tym sezonie było bardzo mało. Przez pandemię kalendarz jest bardzo uszczuplony i ta grupa miała w zasadzie tylko jeden start kontrolny, jakim był Puchar Polski seniorów w Radomiu – mówi Karol Sala, trener zapaśników Atletycznego Klubu Sportowego.
Dzięki udanemu występowi w Poznaniu AKS potwierdził, że jest w ścisłej czołówce zapaśniczych klubów w Polsce.

W klasyfikacji klubowej Atletyczny Klub Sportowy zajął trzecie miejsce.