Dzisiaj: Środa 05 sierpnia 2020

Grad medali badmintonistów

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
zdjęcie
4 złote medale wywalczyli piotrkowscy badmintoniści Karolina Władzińska i Mateusz Danielak podczas Grand Prix Polski Carpatia Bad, które w weekend odbyły się w Przemyślu.  Był to trzeci, z cyklu czterech, najważniejszych turniejów juniorskich w naszym kraju.
Podopieczni Doroty Danielak w Przemyślu spisali się znakomicie, zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej.
Karolina Władzińska okazała się bezkonkurencyjna w grze singlowej wygrywając w decydującym pojedynku z Kornelią Marczak (Plesbad Pszczyna) 2:0. Piotrkowska badmintonistka bezkonkurencyjna była także w deblu, w którym występowała wspólnie z Zuzanną Glijer (Orlicz Suchedniów).

Trzeci złoty medal Karolina zdobyła w grze mieszanej ze swoim klubowym partnerem, Mateuszem Danielakiem. W finale nasza para wygrała z mikstem Patryk Kopeć/Magdalena Machnik (Stal Nowa Dęba/Orbitek Straszęcin) 2:0.
Drugie złoto Mateusz zdobył w grze pojedynczej. Po półfinałowym zwycięstwie z Bartoszem Markiewiczem, w finale pokonał, po stojącym na wysokim poziomie meczu, Michała Kikosickiego (KU AZS UM Łódź) 2:1.

- Na pięć rozgrywanych finałów wywalczyliśmy cztery złote medale. Na piąty nie było szans, bo Mateusz nie startował w deblu – opowiada Dorota Danielak, trenerka naszych badmintonistów, która dodaje, że w ciągu dwóch dni jej podopieczni rozegrali 20 meczów i nie przegrali żadnego. - Wygraliśmy łącznie 40 setów, a straciliśmy tylko 5 – dodaje.
← powrót