Dzisiaj: Piątek 03 lutego 2023

Integracja przez boccię

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 5 =
Link
1 + 5 =
Osiemdziesięciu zawodników z siedmiu miast wzięło udział w XI Drużynowym Turnieju Integracyjnym w Boccię, który dziś (5.11) odbył się w piotrkowskiej hali Relax.

Osiemdziesięciu zawodników z siedmiu miast wzięło udział w XI Drużynowym Turnieju Integracyjnym w Boccię, który dziś (5.11) odbył się w hali Relax. Oprócz piotrkowian, w zawodach udział wzięli reprezentanci Radomia, Pińczowa, Łodzi, Opoczna, Tomaszowa Mazowieckiego oraz Poddębic.

Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: osób chodzących oraz poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Wśród osób chodzących na podium stanęli reprezentanci Warsztatów Terapii Zajęciowych. Wygrali zawodnicy z Opoczna, przed Pińczowem i Piotrkowem.
W drugiej kategorii pierwsze miejsce powędrowało do drużyny A z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, na drugim stopniu podium stanął zespół B z FAR, a trzecie miejsce zajęła drużyna Niepełnosprawnych Piotrkowa Trybunalskiego.

Równolegle, także w dwóch kategoriach, rozgrywane były zawody w darta.
Wśród osób poruszających się na wózkach inwalidzkich pierwsze miejsce wywalczył Wiesław Wiktorowicz z Niepełnosprawnych Opoczno. Na drugim miejscu sklasyfikowano Monikę Mazur z FAR Łódź, a na trzecim Mariusza Janiszewskiego, także z FAR Łódź.
Spośród osób chodzących najlepszy okazał się Wojciech Zwoliński z WTZ w Opocznie, na drugim miejscu sklasyfikowano Pawła Nowaka z WTZ w Pińczowie, a na trzecim Rafała Sońtę z OSW w Radomiu.

← powrót