Jaskółczyn podsumował sezon 2021

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 8 =
Link
5 + 8 =
220128559_364059791738508_4785055662042355795_n
Pasja, kreatywność, artyzm i zamiłowanie do tańca- to podsumowanie tegorocznego sezonu piotrkowskich tancerzy klubu „Jaskółczyn”, którzy dzięki wielkim staraniom zapisali w historii swojego klubu mnóstwo tytułów.
-Dołożyliśmy starań aby taniec przynosił radość i satysfakcję ale także wymierne efekty, dlatego nasze zawodniczki miały możliwość konfrontowania swoich umiejętności na licznych zawodach, konkursach i festiwalach o szczeblu ogólnopolskim, a nawet światowym- relacjonuje Magdalena Markiewicz, trenerka z klubu Jaskółczyn.

Największym sukcesem tancerzy w 20201 roku jest wicemistrzostwo świata i srebne medale zdobyte w Free Dance Category przez juniorski duet Julię Gaj  i Antoninę Jarzębską. Duet został powołany przez Polski Związek Tańca Sportowego do kadry Polski i reprezentował kraj na mistrzostwach świata w Hiszpanii.
Na zawodach organizowanych przez Polski Związek Tańca Sportowego zespoły z Jaskółczyna zdobyły: 26 Złotych, 14 Srebrnych i 6 Brązowych medali. Zwieńczeniem całorocznych startów są 4 Tytuły Mistrzów Polski i 4 tytuły Wicemistrzów Polski w różnych stylach tańca sportowego.

MISTRZOWIE POLSKI:
Antonina Jarzębska -Free Dance Category Solo Junior
Julia Gaj i Antonina Jarzębska– Free Dance Category Duet Junior
Zespół Taneczno-Akrobatyczny „PERŁA” – Fantasy Show Kadet
Zespół „MAXI AEROBIK” – Free Dance Category Młodzież
WICEMISTRZOWIE POLSKI:
Weronika Malinowska i Alicja Chybała - Fantasy Show Duet Junior
Wiktoria Justyna Hip-Hop solo Młodzież
Zespół Taneczno-Akrobatyczny AEROBIK” -Fantasy Show Junior
Zuzanna Jarek i Julia Głowacka - Free Dance Category Kadet
Na Mistrzostwach Polski w kategorii Open Disco-Dance 12 medali zdobyły debiutantki klubu w wieku od 4 do 12 lat.

Poza tańcem sportowym nie zabrakło również piotrkowskich tancerzy na Ogólnopolskich Konkursach Tanecznych w Mogielnicy pod patronatem World Artistic Dance Federation gdzie kolejno stawały na podium:
I miejsce  - Weronika Malinowska i Alicja Chybała ( Fantasy Show 12-15 lat) 
I miejsce  - Zuzanna Jarek i Julia Głowacka (Show Dance 12-15 lat) 
II miejsce - Alicja Chybała i Maja Karbownik (Art Dance 12-15 lat) 
II miejsce w kategorii zespoły - Zespół Taneczny „AERO-DZIECIAKI” ( Show Dance 9-11 lat) 
II miejsce w kategorii zespoły - Zespół Taneczno-Akrobatyczny „PERŁA” (  Miniatury  taneczne 12-15) 
III miejsce w kategorii zespoły - Zespół Taneczno-Akrobatyczny „AEROBIK” ( Modern 12-15 lat)
 
Piotrkowianki rywalizowały także w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Pniewach, gdzie pomimo dużej konkurencji (1100 uczestników ponad 300 choreografii) nie zawiodły i przywiozły do Piotrkowa medale i puchary:
I Miejsce Kinga Klimczyk Art Dance Professional Solo młodzież
I MIEJSCE Julia Podlejska i Kornelia Wiernicka Show Dance Professional duety młodzik
I MIEJSCE Antonina Jarzębska i Julia Gaj Show Dance Professional duety junior 
II Miejsce  Wiktoria Justyna Street Dance Professional solo młodzież
II MIEJSCE Weronika Malinowska i Alicja Chybała Show Dance Professional duety kadet
III MIEJSCE Alicja Chybała i Maja Karbownik Art. Dance Professional duety junior
III MIEJSCE  Zespół “Maxi Aerobik” Dance Show Professional młodzież
III MIEJSCE  Zespół „Aerobik” Art. Dance Professional junior

W tym roku odbyła się IX Ogólnopolska Panorama Taneczna „Złoty Piotrek” pod Patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa, Krzysztofa Chojniaka. Piotrkowskie zespoły wytańczyły:

I MIEJSCE Zespół „Perła” – Fantasy Show 10-13 lat
I MIEJSCE Zespół „Maxi Aerobik” Dance Show 16+
II MIEJSCE Zespół „Aerobik”  Dance Show 14-16 lat
III MIEJSCE Zespół „Aero-Dzieciaki” Disco Dance 10-13 lat
Najmłodsze grupy : Słodziaki i Fajniaki do lat 9 - otrzymały wyróżnienia a „Maxi Aerobik” otrzymał Nagrodę Prezydenta dla Najlepszego Zespołu z Piotrkowa.
Podczas wakacji trzy zespoły piotrkowskiego uczestniczyły w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, gdzie prezentowały swoje choreografie w konkursie oraz brały udział w warsztatach tanecznych. Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas Koncertu Galowego w Amfiteatrze „Kadzielnia”, w którym wystąpiły wszystkie piotrkowskie grupy.
 Zespół „Maxi Aerobik” zdobył Złotą Jodłę w kategorii taniec współczesny 
 Zespół ”Perła”  zdobył Złotą Jodłę w show dance   
 Zespół „Aerobik” wytańczył Srebrna Jodłę w kategorii miniatury taneczne.
← powrót