Dzisiaj: Niedziela 09 sierpnia 2020

Jubileuszowy turniej o „Puchar Tymbarku”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
zdjęcie
Rozpoczęły się zapisy do jubileuszowej, dwudziestej edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Zapisy potrwają do 30 września.
Dziewczęta i chłopcy tradycyjnie już przystąpią do rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. Do rozgrywek można zgłaszać zespoły reprezentujące szkoły podstawowe, uczniowskie kluby sportowe, kluby sportowe oraz inne podmioty prowadzące działalność sportowo-edukacyjną.

W najmłodszej kategorii zagrają dzieci urodzone pomiędzy 1 stycznia 2012 i 31 grudnia 2013. Zawodnicy urodzeni od 1 stycznia 2010 do 31 grudnia 2011 wystąpią w rozgrywkach U-10, a w najstarszej grupie rywalizować będą młodzi piłkarze z metrykami wystawionymi od 1 stycznia 2008 do 31 grudnia 2009.

Drużyny zgłoszone do turnieju w październiku przystąpią do meczów na szczeblu gminnym i powiatowym. Ten etap musi zostać zakończony do 9 marca 2020. Później odbędą się finały wojewódzkie, których zwycięzcy zakwalifikują się do fazy ogólnopolskiej, zwieńczonej Wielkim Finałem na PGE Narodowym.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” daje również szansę na odkrycie piłkarskich talentów, które po zakończeniu rozgrywek zapraszane są na Letnią Akademię Młodych Orłów, czyli zgrupowanie organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Dla wielu młodych piłkarzy i piłkarek jest to początek drogi do występów w kadrach młodzieżowych. Do tej pory ponad 50 uczestników Turnieju zostało reprezentantami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Na przestrzeni 20-letniej historii wydarzenia, udział w nim wzięli m.in. Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Paulina Dudek i Bartosz Bereszyński.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa, zapisów oraz kolejnych etapów rywalizacji znajdują się na stronie: zpodworkanastadion.pl.
Koordynatorem turnieju w województwie łódzkim jest Tomasz Lenart – telefon 504 064 435.
← powrót