Dzisiaj: Środa 05 sierpnia 2020

Kusiliśmy filmowców

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
zdjęcie
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. W tym roku była to wyjątkowa edycja dla naszego miasta.
Po raz pierwszy anglo- i niemieckojęzyczne materiały dotyczące Piotrkowa Filmowego oraz cyfrowy katalog piotrkowskich plenerów znalazły się na największym wydarzeniu towarzyszącym Berlinale, czyli European Film Market.

Odwiedzający poznali zarówno o bogatą przeszłość kinematograficzną naszego miasta, jak i obecną ofertę w zakresie tworzenia obrazów filmowych.
- Naszymi atutami jest świetna lokalizacja, infrastruktura pozwalająca na założenie miasteczka reżyserskiego w niewielkiej odległości od głównych planów filmowych, zabytkowa starówka oraz miejsca z tzw. klimatem, pozwalające w krótkim czasie przysposobić infrastrukturę do wymagań filmów historycznych – reklamowali  pracownicy Centrum Informacji Turystycznej.

Targi European Film Market to jedna z największych tego typu imprez na Starym Kontynencie, dedykowana przede wszystkim producentom filmowym. Podczas kilku dni polscy komisarze filmowi, w tym przedstawiciele Łodzi i regionu, rozmawiali z zagranicznymi reżyserami i producentami zainteresowanymi tworzeniem swoich obrazów na terenie Polski. Rozmowy dotyczyły nie tylko możliwości uzyskania dodatkowego finansowania, warunków realizacji, czy technologii dostępnych w naszym kraju, ale również konkretnych projektów filmowych i potrzebnych lokalizacji.

Oferta Piotrkowa Trybunalskiego była obecna na targach dzięki współpracy z Łódź Film Commission oraz życzliwości Polskiego Instytut Sztuki Filmowej i Film Commission Poland.
← powrót