Dzisiaj: Wtorek 24 maja 2022

Marcepany Króla Zygmunta

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 8 =
Link
3 + 8 =
marce
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza w najbliższą sobotę (11.12) do Muzeum Marcepanów (Rynek Trybunalski 2), gdzie odbędą sie warsztaty kulinarne. Wydarzenie rozpocznie sie o godz. 14:00
Specjalne wydarzenie dla miłośników słodkości, którzy podczas spotkania dowiedzą się więcej o technikach produkcji domowych wyrobów, których smaki i zapachy na długi czas utrwalą się w pamięci wielu uczestników. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00 w Muezum Marcepanów (Rynek Trybunalski 2).
Zapisy odbywają sie w Centrum Informacji Turystycznej ul. Zamurowa 11. Cena biletu to 10zł. Podczas spotkania wymagane będzie zaopatrzenie się w środki ochorny osobistej w postaci maseczek.

Przypominamy, że Muzeum Marcepanów działa w naszym mieście już od kilku lat. Ta wyjątkowa atrakcja turystyczna mieści się przy Rynku Trybunalskim 2 (wejście od ul. Sierdzkiej), gdzie wcześniej mieściła się filia nr 2 piotrkowskiej książnicy.
Muzeum podzielone jest na dwie części. Sala główna poświęcona jest renesansowym tradycjom Piotrkowa Trybunalskiego i produkcji marcepanów, czyli historii słodyczy. Druga część to ekspozycja opowiadająca o Legionach Polskich.
← powrót