Dzisiaj: Niedziela 09 sierpnia 2020

Mateusz Górny jedzie na Europejski Olimpijski Festiwal Młodzieży

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
zdjęcie
Mateusz Górny, uczeń piotrkowskiego ZSP nr 2, wywalczył kwalifikacje na Europejski Olimpijski Festiwal Młodzieży, który odbędzie się w Baku. Zawodnik będzie reprezentował Polskę w biegu na 100 metrów.
 
Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował że uczeń Mateusz Górny został powołany na Europejski Olimpijski Festiwal Młodzieży który odbędzie się w Baku (Azerbejdżan). Zawodnik o  wyjazd walczył od marca, kiedy dostał się do szerokiego składu reprezentacji.

Zasady powołań były bardzo trudne ponieważ wyjechać może tylko jeden zawodnik w danej konkurencji, który zajmuję 1 miejsce w Polsce. Dodatkowo musi zajmować wysoką lokatę w Europie. Mateusz zajmuje 2 miejsce lecz zawodnik, który jest pierwszy startuje na 200 m. Piotrkowianin posiada 9 wynik w biegu na 100m w Europie.

Przed zawodnikiem bardzo ciężki okres ponieważ aktualnie przebywają z trenerem na obozie w Bydgoszczy. Jutro startują w Międzynarodowym meczu w Kijowie a następnie startuje w Mistrzostwach Polski U18 w Poznaniu.  Po mistrzostwach wyjeżdża do Azerbejdżanu na Europejski Olimpijski Festiwal Młodzieży (EYOF).
← powrót