Międzynarodowe starty piotrkowskich badmintonistów

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 1 =
Link
7 + 1 =
240969192_1707906396079965_6218726285863438885_n
Nowy sezon w badmintonowych rozgrywkach trwa od niespełna miesiąca, a piotrkowscy zawodnicy, bracia Mateusz i Maksymilian Danielakowie mają już za sobą kilka międzynarodowych startów. I to z sukcesami.
Na przełomie sierpnia i września wystartowali w turnieju Yonex Latvia International w łotewskiej Jełgawie, kilkanaście dni później uczestniczyli w Charkowie w Victor Ukraine International, zaś w miniony weekend zagrali w Zakopanem w Polish International.
Młodszy z braci, 17-letni Maksymilian, zbiera dopiero pierwsze doświadczenia w międzynarodowych startach seniorskich i musi się przebijać przez ciężkie kwalifikacje, niemniej udało mu się już wygrywać pierwsze rundy i zwyciężać w nich z reprezentantami Estonii, Ukrainy i Austrii. Warto dodać, że na Ukrainie Maksymilian miał okazję zagrać z jedną z legend duńskiego i światowego badmintona, Joachimem Perssonem, niegdyś 4. rakietą świata i kilkukrotnym złotym medalistą Drużynowych Mistrzostw Europy! Mało tego! Był bliski doprowadzenia do trzeciego seta, bowiem drugą odsłonę meczu przegrał „na przewagi”, 20:22. Dzięki tym występom nasz młody zawodnik plasuje się aktualnie na 1367 miejscu światowego rankingu badmintonistów.

Starszy z braci, Mateusz, zarówno w Estonii, jak i na Ukrainie, grał w turniejach głównych, gdzie po dobrych meczach ulegał wyżej notowanym rywalom, między innymi Malezyjczykowi Lee Shun Yangowi, tegorocznemu zwycięzcy Hellas International. Zdecydowanie zwyżkującą formę potwierdził Mateusz w prestiżowym i mocno obsadzonym Polish International, bowiem po pokonaniu Austriaka Philippa Drexlera (2:0), Australijczyka Keitha Marka Edisona (2:1) oraz reprezentanta Ukrainy Oleksandra Shmundyaka (2:1) wygrał całe kwalifikacje i został jedynym polskim singlistą w turnieju głównym! Dzięki temu aktualnie jest klasyfikowany na 350 miejscu na świecie.

Warto dodać, że w tych turniejach bracia startowali także w grze podwójnej najlepiej prezentując się na Ukrainie, gdzie po zaciętym meczu przegrali walkę o swój pierwszy wspólny międzynarodowy ćwierćfinał z Malezyjczykami Loo Bing Kun i Lwi Sheng Hao. Jeszcze w październiku naszych zawodników czekają starty w Bułgarii, na Cyprze oraz w Czechach.

Ponadto w najbliższy weekend Maksymilian Danielak wystartuje w Sianowie w Grand Prix Polski U19, gdzie będzie rozstawiony z numerem 1. Dodajmy, że za Mateuszem i Maksymilianem są już także starty w trzech kolejkach ligi niemieckiej (od tego sezonu obaj reprezentują barwy Ajaxu Bielefeld – Mateusz jest „pierwszą rakietą” zespołu, zaś Maksymilian trzecią), w których nie przegrali jeszcze meczu a odnieśli po sześć zwycięstw.
← powrót