Piotrkowianki wicemistrzyniami świata w tańcu sportowym

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 6 =
Link
1 + 6 =
IMG-20210327-WA0038
Antonina Jarzębska i Julia Gaj to duet tańca sportowego, który w WORLD DANCE CHAMPIONSHIP  2021 on-line zdobył Wicemistrzostwo Świata w kategorii tanecznej Free Dance Category- Junior.
Mistrzostwa były organizowane przez International Dance Federation w Hiszpanii i rozgrywane etapowo (VII-IX) w poszczególnych kategoriach tanecznych i wiekowych.
- Nasze zawodniczki przeszły eliminacje a następnie weszły do finału i zdobyły srebrne medale. W kadrze Polski znalazły się dzięki doskonałemu przygotowaniu co potwierdzały starty w krajowych mistrzostwach. Sukcesy zdobywane w zawodach pozwoliły zgromadzić najwyższą punktację rankingową i nominację Polskiego Związku Tańca Sportowego – relacjonuje Magdalena Markiewicz, trenerka z Klubu Kultury „Jaskółczyn” Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w którym na co dzień ćwiczą dziewczęta.
 
- Taniec sportowy to nie jest łatwa dyscyplina, a kategoria Free Dance wymaga od tancerza opanowania kilku technik tanecznych oraz akrobatyki i gimnastyki artystycznej. To wszystko musi zafunkcjonować w odpowiednio dobranej muzyce, choreografii z wykorzystaniem interpretacji, kostiumów czy rekwizytów. W każdej kategorii jest obowiązkowy zakres elementów tanecznych i figur akrobatycznych, dlatego należy opracować i zbalansować całą choreografię, tak aby trzy kategorie zamknięte były w jedną artystyczną całość. Oczywiście wszystko to musi być podparte bardzo wysoką techniką wykonania prezentacji – dodaje M. Markiewicz.
 
Dziewczęta zaczęły swoja przygodę taneczną w Jaskółczynie PSM w wieku 6 lat. - Talent, pasja do tańca oraz systematyczność pracowitość pozwoliły sięgnąć po taki sukces – podsumowuje trenerka Antoniny i Julii.
Dziewczęta są członkami zespołu Tanecznego „Aerobik” z którym w 2019 r i 2020 r.  także zdobyły zespołowe Tytuły Mistrzów Polski w kategorii Disco - Dance i Fantasy Show.
← powrót