Dzisiaj: Czwartek 18 sierpnia 2022

Spacery po Słowackiego

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 9 =
Link
3 + 9 =
beznazwy
„Nocne życie Słowackiego” oraz „Wydawcy ze Słowackiego” to tytuły dwóch spacerów przygotowanych przez Centrum Informacji Turystycznej na najbliższy weekend (2-3.06). 
Nieprzypadkowo CIT zaprasza wszystkich akurat na ulicę Słowackiego. Już w najbliższy weekend będziemy świętować urodziny „piotrkowskiej Marszałkowskiej”.

Pierwszy spacer - „Nocne życie Słowackiego”-  odbędzie się w sobotę, a  trasa wycieczki powiedzie w ślad za klubami, pubami i restauracjami, które funkcjonowały na głównej piotrkowskiej ulicy.  Z kolei w niedzielę (3.06) odbędzie się drugi spacer zatytułowany „Wydawcy ze Słowackiego”, podczas którego poznamy historię piotrkowskich wydawców i drukarni.
- Piotrków w okresie zaboru rosyjskiego oraz I Wojny Światowej był jednym z najważniejszych polskich (a także żydowskich) ośrodków wydawniczych – mówi Błażej Cecota, kierownik CIT i podkreśla, że podczas wycieczki zostaną przypomniane istotne, choć mało znane, fakty z życia naszego miasta.

Obydwa spacery rozpoczną się o godz. 15.00, tradycyjnie spod Centrum (ul. Zamurowa 11). Po jednej z głównych ulic naszego miasta oprowadzi Agnieszka Warchulińska.
← powrót