Sukcesy Fundacji Talentów

8 + 9 =
8 + 9 =
DSC00591
Podopieczni Piotrkowskiej Fundacji talentów zajęli czołowe miejsca w II zawodach AcroLeague edycja 2022/2023, których organizatorem był Klub Sportowy Gazela oraz BZ Solutions sp.j. z Warszawy. Turniej odbył się w zeszłą sobotę (10.12).
AcroLeague to cykliczne zawody odbywające się w czasie roku szkolnego przeprowadzane w trzech kategoriach: Acro Basic, AcroMedium oraz AcroPro. Zwieńczeniem zmagań jest wyłonienie zwycięzcy ligi w każdej kategorii oraz nagrodzenie zespołów biorących udział w rywalizacji.
Podczas sobotnich rywalizacji z bardzo dobrej strony pokazali się podopieczni Piotrkowskiej Fundacji Talentów.

W kategorii AcroMedium Mężczyzn po złoto sięgnął Nikodem Skrobek, drugi był Antoni Langier, a Adam Kocemba w tej kategorii zajął trzecie miejsce. W kategorii AcroBasic Kobiet na 109 zawodniczek, drugie miejsce zajęła Nina Marcinkowska, a trzecie Laura Miler. Na 73 zawodniczki w kategorii AcroMedium Kobiet drugie miejsce zdobyła Zuzanna Kania. Do Finału w kategorii AcroPro Kobiet dostały się Nadia Pisarek oraz Maja Wachowska.
- Rywalizacja sportowa sprzyja przełamywaniu barier w zakresie autoprezentacji, zwiększa pewność siebie podczas występu przed publicznością oraz kształtuje właściwe postawy społeczne - mówi Cecylia Trojanowska, prezes fundacji.