Świetny początek sezonu zapaśniczek AKS

8 + 9 =
8 + 9 =
FOTO_AKS_01
Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego świetnie zainaugurowali starty w nowym roku. Kadetki piotrkowskiego klubu wywalczyły w sobotę w Karlinie cztery medale Pucharu Polski, a Magomedmurad Gadżijew triumfował w zawodach Pucharu Polski w stylu wolnym, które odbyły się w Miliczu.

W Pucharze Polski kadetek w zapasach kobiet aż pięć zawodniczek AKS dotarło do strefy medalowej. Ostatecznie piotrkowianki wywalczyły cztery krążki. Pod znakiem ich całkowitej dominacji przebiegła rywalizacja w wadze 43 kg, w której na trzech stopniach podium stanęły zapaśniczki AKS. Trzecie miejsce zajęła Julia Dolna, natomiast w finale doszło do niecodziennej sytuacji, ponieważ o złoty medal walczyły siostry Wiktoria i Kinga Jaroniek. Wygrała dwa lata starsza Wiktoria, reprezentantka Polski. Czwartym medalem piotrkowianek w Karlinie było srebro Kariny Dolnej w kategorii 61 kg.
- Zawsze dobrze jest rozpocząć nowy sezon od tak udanego startu. To z jednej strony pokazuje, że okres świąteczno-noworoczny był należycie przepracowany, a z drugiej bardzo dobrze nastraja przed kolejnymi występami – mówi Angelika Dytrych, trener kobiecej sekcji Atletycznego Klubu Sportowego.

Od zwycięstwa w zawodach Pucharu Polski rozpoczął nowy sezon także Magomedmurad Gadżijew, aktualny mistrz Europy i zdobywca Pucharu Świata. Piotrkowski zawodnik stoczył cztery walki, w finale pokonując Węgra Daniela Antala, z którym wygrał także podczas grudniowego Pucharu Świata w Belgradzie. Zawody w Miliczu to dla piotrkowskiego zawodnika dobre przetarcie przed rywalizacją o awans na Igrzyska Olimpijskie. Gadżijew będzie miał dwie szanse na wywalczenie przepustki do Tokio: europejski (18-21 marca, Budapeszt) oraz światowy (29 kwietnia – 2 maja, Sofia) turniej kwalifikacyjny.

*****
- zdjęcia od nr 1 do nr 4: zapaśniczki AKS na podium Pucharu Polski;
- zdjęcia od nr 5 do nr 6: Magomedmurad Gadżijew z nagrodami za zdobycie Pucharu Polski.