Dzisiaj: Piątek 03 lutego 2023

Uczyli się na wagarach

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 4 =
Link
2 + 4 =
„Wagary na Starówce” to tytuł ostatniej gry miejskiej zorganizowanej przez Centrum Informacji Turystycznej. W rywalizacji udział wzięło stu uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Ponad stu uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wybrało się na "wagary" zorganizowane przez Centrum Informacji Turystycznej. Wszystko za sprawą gry miejskiej „Wagary na Starówce”.
- Gra miała charakter nie tylko zabawy, ale przede wszystkim edukacyjny. Uczestnicy musieli rozwiązać zadania dotyczące zarówno historii, jak i kulturalnej, architektonicznej czy nawet kulinarnej strony Piotrkowa. Polecenia miały różny stopień trudności i w wielu wypadkach wymagały prawdziwej burzy mózgów – opowiadają pracownicy CIT.

Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany, a końcowe zwycięstwo "biło się" kilka zespołów. Ostatecznie po podsumowaniu wyników zwyciężczyniami zostały dziewczyny z „Nóżki Ambulakralne” z I LO. Na drugim miejscu znalazła się grupa „Historical Team” także reprezentująca „Chrobrego”, na trzecim drużyna „Budowlanka” z ZSP nr 3.

← powrót